وقتی شما می خواهید از پکیج استفاده کنید قطعاً اولین چیزی که به ذهن شما می رسد، نصاب می باشد که باید در نصب پکیج حتما از یک نصاب پکیج حرفه ای استفاده کنید، در نتیجه شما باید در مورد ویژگی های اصلی نصاب پکیج حرفه ای نیز آگاهی لازم داشته باشید، به همین منظور برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت های مختلف از جمله سایت ما مراجعه نمایید که تمام اطلاعات کافی را در مورد ویژگی های نصاب و خیلی از موارد دیگر بیان نموده است و شما با مطالعه کامل آن می توانید یک نصاب حرفه ای و خبره را برای نصب پکیج خود استفاده کنید.

قطعاً یکی از ویژگی های نصاب پکیج حرفه ای این بوده که بتواند تمام پکیج ها با هر مدل را به خوبی نصب و تعمیر نماید و علاوه بر آن راندمان بالایی را داشته باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند پکیج شما را نصب کند و همچنین قیمت نیز برای افراد بسیار مهم می باشد و نصاب ها با توجه به عملکرد خوبی که در زمینه نصب پکیج ها دارند، در قبال آن هزینه ناچیزی را دریافت می نمایند.

آگاهی داشتن در مورد تمام قطعات پکیج، عملکرد و خیلی از موارد دیگر از ویژگی های منحصر به فرد یک نصاب خوب می باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

آشنایی کامل با قطعات پکیج

ویژگی های اصلی نصاب پکیج حرفه ای پکیج ها به دلیل داشتن مزیت های فراوان، امروزه طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده اند، در نتیجه یک محصول پر مصرف و پرفروش در بازار می باشند. با توجه به اینکه پکیج ها کاربرد بالایی دارند، در نتیجه به شما توصیه می کنیم که حتما از نصاب پکیج حرفه ای برای نصب پکیج خود استفاده نمایید.
پکیج ها دارای قطعات خاصی هستند که این قطعات به ظاهر ساده می باشند، ولی عملکرد و وظیفه خاصی را در این دستگاه بر عهده دارند، از جمله این قطعات مبدل ثانویه می باشد و علاوه بر آن پمپ سیرکولاتور نیز از قطعات دیگر در پکیج می باشد که وظیفه آن به حرکت درآوردن آب است.
قطعات دیگری نیز در انواع مختلفی از پکیج ها مورد استفاده قرار می گیرند که به نوبه خود وجود هر کدام از آنها بسیار ضروری و لازم می باشند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

شناخت کامل انواع پکیج ها

وقتی شما وارد بازار می شوید قطعاً انواع مختلفی از پکیج ها را مشاهده می کنید که هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و پکیج کار حرفه ای هر کدام از آنها را با توجه به موقعیت مکانی و درخواست مشتریان نصب می نماید. انواع پکیج از نظر نصب به دو نوع دیواری و زمینی تقسیم بندی می شوند که پکیج های دیواری فضای کمتری را اشغال می نمایند و همچنین هزینه نصب در آنها نیز بسیار کم می باشد.

نوع دیگری از پکیج از نظر خروجی دود می باشد، به گونه‌ای پکیج ها در دو مدل فن دار و بدون فن در بازار به فروش می رسند که پکیج های فن دار دارای راندمان بالاتری نسبت به بدون فن می باشند. در پکیج های فن دار دود از طریق قدرت فن و به صورت اجباری خارج می شود و هوای لازم برای احتراق به داخل مکیده می شود که در این نوع پکیج ها از لوله دوجداره استفاده می نمایند و در پکیج های بدون فن دود به صورت طبیعی خارج شده و هوای لازم برای احتراق از طریق نصب وارد می شود.

نوع دیگر پکیج که در بازار وجود دارد از نظر تعداد مبدل با یکدیگر متفاوت می باشند که در سه نوع تک ، دو مبدله و ۳ مبدله هستند که در نوع تک مبدل آب گرم مصرفی و گرمایشی هر دو از یک نوع لوله جریان دارند و محل قرارگیری آن در بالای مشعل می باشد.

در نوع دو مبدله، مبدل اصلی در بالای مشعل قرار دارد و آب گرم مصرفی توسط مبدل صفحه ای در زیر محفظه احتراق قرار دارد.

در نوع ۳ مبدله که وظیفه بالا بردن راندمان دستگاه را برعهده دارد، برگشت آب مصرفی از مبدل سوم انجام می شود.

قطعات و کارکرد انواع پکیج دیواری

ویژگی های اصلی نصاب پکیج حرفه ای قطعات انواع پکیج دیواری بسیار زیاد می باشند که هر کدام کارکرد مختلفی را دارا می باشند. بهترین نصاب پکیج دوره و آموزش لازم را در مورد تمام این قطعات دیده است و در مورد عملکرد هر کدام از آنها اطلاعات خوبی دارد. از جمله قطعات به کار رفته در پکیج دیواری ترمیستور می باشد که نوعی مقاومت وابسته به ولتاژ بوده که برای حفاظت از قطعات و مدار الکتریکی در برابر ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه در مدار با مصرف کننده به صورت موازی قرار دارد.
ترمیستور به کار رفته در پکیج دیواری یک مقاومت حساس به درجه حرارت بوده که از جنس نیمه هادی می باشد، ترمیستور ها به دو صورت می باشند که یکی به صورت ضریب حرارتی مثبت و دیگری با ضریب حرارتی منفی می باشد.
کلید جریان که در مسیر آب ورودی قرار دارد، از قطعات دیگر پکیج دیواری می باشد که باعث قطع و یا وصل نمودن جریان الکتریکی می شود.

قطعات و کارکرد انواع پکیج زمینی

ویژگی های اصلی نصاب پکیج حرفه ای پکیج زمینی نوع دیگری از پکیج ها می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به نوبه خود طرفداران ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که افرادی را برای نصب پکیج خود انتخاب کنند که مهارت های کافی را داشته باشند، در نتیجه داشتن مهارت و ویژگی های منحصر به فرد یکی از مزیت های نصاب می باشد که آن را تبدیل به بهترین نصاب پکیج زمینی می نماید.
پکیج های زمینی از اجزا و قطعات بسیار زیادی درست شده اند که شامل پنل کنترل ،مانومتر، شیر پرکن، مشعل و خیلی از موارد دیگر می باشد.
نحوه عملکرد مشعل اتمسفر به این صورت می باشد که هوای لازم برای انجام احتراق در دو مرحله انجام می شود که یک مرحله به عنوان هوای اولیه و مرحله دیگر به صورت هوای ثانویه می باشد.
قطعه دیگر منبع تامین آب گرم می باشد که پکیج های زمینی دو نوع منبع آب گرم دارند که اگر پکیج زمینی شما بلند باش،د منبع تامین آب گرم آن ۳۰ میلیمتر بوده و اگر کوتاه باشد منبع آب گرم آن از نوع مبدل صفحه ای خواهد بود.
منبع کویلدار از دیگر قطعات پکیج زمینی می باشد که از دو قسمت تشکیل شده است که قسمت اول آن پوسته و قسمت دوم کویل می باشد. کویل های داخل پوسته از جنس مس و به صورت مارپیچ می باشند که شرایط حرکت کردن سیال را به خوبی فراهم می نمایند.
آب گرمی که در داخل دیگ تولید می شود، از داخل کویل و آب سرد از داخل پوسته جریان پیدا می کند.

دانستن عملکرد هر قطعه پکیج

از ویژگی های اصلی نصاب پکیج حرفه ای این میباشد که باید در مورد عملکرد هر قطعه از پکیج اطلاعات خوبی داشته باشد. یکی از قطعات موجود در پکیج، برد الکترونیک و یا برد کنترل می باشد که به عنوان مغز دستگاه می باشد و وظیفه آن دریافت گزارش از طریق حسگر های پکیج بوده که بردهای الکترونیک در پکیج ها به صورت دو تکه می باشند که یکی از آنها برای نمایشگر و دیگری برای برد کنترل بوده که در بیشتر مواقع این دو قطعه بر روی یکدیگر سوار می شوند.
قطعه دیگر مورد استفاده در پکیج حسگر می باشد که وظیفه آن اعلام گزارش وضعیت دستگاه به برد کنترل می باشد.
قطعه دیگر مجری فرمان می باشد که خود انواع مختلفی دارد که شامل شیر کنترل گاز، فن تخلیه دود، پمپ سیرکولاسیون و شیر موتوری می باشد.
وظیفه قطعات فرمان این می باشد که با توجه به اطلاعاتی که از طریق برد کنترل دریافت می نماید ،عکس العمل های خاصی را انجام می دهد به طور مثال وقتی برد الکترونیک از طرف سنسور پیامی را دریافت می نماید به معنی این می باشد که دما بالا رفته، در نتیجه برد کنترل به شیر کنترل گاز دستور قطع شعله و یا کم کردن آن را داده و شیر کنترل به سرعت این فرمان را اجرا خواهد نمود.
قطعات مکانیکی شامل قطعاتی مانند منبع انبساط، بلوک های برنجی و غیره می باشند که این قطعات با توجه به نوع عملکرد در پکیج فعالیت های خود را انجام می دهند، در نتیجه نیاز به هیچگونه فرمان از طریق برد نمی باشد.
حسگرهای پکیج که شامل سنسور،سوئیچ و غیره می باشند، وضعیت اعلام وضعیت دستگاه به برد کنترل را دارند. با توجه به اینکه هر کدام از این قطعات وظیفه خاصی را برعهده دارند، در نتیجه وقتی یک نصاب حرفه ای از نحوه عملکرد آنها اطلاعات خوبی داشته باشد، در نتیجه در زمینه کاری خود نیز بسیار موفق تر خواهد بود.

دانستن عملکرد هر قطعه پکیج

مهارت های نصاب حرفه ای پکیج یک مسئله بسیار مهم می باشد که شما در هنگام نصب پکیج باید به آن دقت نمایید، زیرا داشتن مهارت باعث می شود که پکیج شما عملکرد بهتری از خود داشته باشد و در طول سال دچارمشکل نشود و شما آسوده خاطر بتوانید از آن استفاده نمایید.

از جمله مهارت های نصاب حرفه ای پکیج مشخص نمودن مسیر ورود و خروج آب سرد و گرم می باشد، در نتیجه لوله کشی باید کاملاً صحیح و درست انجام شود. از جمله مهارت های یک نصاب حرفه ای می توان به آشنایی کامل او در مورد تمام وسایل و قطعات پکیج اشاره نمود، زیرا وقتی یک نصاب حرفه ای اطلاعات کامل را در مورد این قطعات داشته باشد، می تواند از آنها استفاده کند، در نتیجه در زمینه کاری خود بسیار موفق خواهد بود.

تنظیم دمای مناسب و قرار دادن پکیج در مکان مناسب از مهارت های دیگر نصاب حرفه ای می باشد، زیرا وقتی پکیج شما در مکان مناسبی قرار نداشته باشد قطعاً دچار مشکلات زیادی خواهد شد. علاوه بر آن یک نصاب حرفه ای باید تمام مراحل نصب پکیج مانند لوله کشی، سیم کشی ،عیب یابی و خیلی از موارد دیگر را نیز بداند.

ویژگی های نصاب پکیج حرفه ای

ویژگی های اصلی نصاب پکیج حرفه ای با فرا رسیدن فصل سرما تقریبا بیشتر افراد به دنبال وصل نمودن سیستم گرمایشی می‌باشند که تقریباً امروزه در همه خانه ها از پکیج استفاده می نمایند. پکیج های جدید توانسته جایگزین مناسبی به جای سایر سیستم های گرمایشی و موتورخانه های قدیمی شوند. یکی از مهم ترین نکات هنگام نصب پکیج ها استفاده از افراد حرفه ای و متخصص برای نصب می باشد، چرا که اگر نصب این نوع پکیج به درستی صورت نگیرد، قطعا مشکلاتی را در پی خواهد داشت که آزاردهنده خواهد بود، به همین منظور به شما پیشنهاد می کنیم که برای نصب پکیج ها حتما از افراد ماهر استفاده کنید که تخصص کافی و لازم را در این زمینه دارند و بسیار شناخته شده و معتبر می باشند.

یک نصاب حرفه ای باید در کار خود ماهر باشد و همچنین مهارت های لازم را در مورد این کار دیده باشد و بتواند کار خود را به درستی و کامل انجام دهد.

یک نصاب حرفه ای باید مراحل لوله کشی را نیز بلد باشد و توانایی انجام آن را برای آب های سرد و گرم داشته باشد.

ویژگی دیگر نصاب پکیج این می باشد که باید تسلط به برق کاری و استفاده درست از آن را داشته باشد. از جمله ویژگی دیگر می‌توان به رسوب گیری، عیب یابی ،پیش بینی ها و محاسبات لازم برای نصب لوله کشی ها در مکان مناسب اشاره نمود.