هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید کولرگازی از جمله سیستم های خنک کننده است که امروزه در بیشتر خانه ها و دفاتر کار از آن استفاده می کنند و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و ما باید بعد از اینکه مدتی از آن استفاده کردیم، حتماً به تعمیر و چک کامل آن بپردازیم تا هزینه های زیادی را متحمل نشویم.

اما این وسیله به گونه ای نیست که هر کسی خودش بتواند مشکلی که برای کولر گازی پیش آمده است را برطرف کند، چون وسیله هایی که در داخل آن به کار رفته اند، بسیار گران قیمت هستند و اگر کسی در تعمیر کردن آن وارد نباشد، می تواند به کولر گازی آسیب وارد کند ، پس بلافاصله بعد از مشاهده مشکل باید از افراد متخصص استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر کولر گازی را نیز مشاهده فرمایید!

نکات ایمنی مهم هنگام تعمیر کولر گازی

نکات ایمنی مهم هنگام تعمیر کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید از اولین نکات ایمنی تعمیر کولر گازی این است که ما هنگام تعمیر آن را روشن نکنیم، چون ممکن است برای افرادی که در حال درست کردن آن هستند خطرناک باشد و اما نکته ای که در زمان خرید باید به آن توجه کرد این است که سعی کنیم کولر گازی که انتخاب می کنیم، از کیفیت خوبی برخوردار باشد و شرکت تولیدی معروف و مدرنی آن را تولید کرده باشد.

از دیگر نکاتی که حتما باید در تعمیر کولر گازی آن را در نظر گرفت این است که از افراد متخصص و مجرب استفاده کنیم، چون سیستم هایی که در داخل کولر گازی به کار رفته اند بسیار حساسیت دارند و نیاز به تخصص دارند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

نکات ایمنی مهم هنگام تعمیر کولر گازی

ابزار آلات مورد نیاز برای تعمیر کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید کولر گازی به خاطر نوع ساختار و ظرافتی که دارد، برای تعمیر حتما نیاز به ابزار آلات ویژه‌ای دارد که متناسب با ساختار کولرگازی ساخته شده اند. ابزار تعمیر کولر گازی را می توانیم به دو دسته عمومی و تخصصی تبدیل کنیم.

ابزارهای عمومی، ابزارهایی هستند که جز ابزارهای پایه محسوب می‌شوند و معمولاً در تعمیر هر دستگاهی از آن ها استفاده می کنند مانند سیم چین، انبردست، جعبه ابزار و غیره که این وسایل معمولاً در هر خانه یافت می شود و اما وسایل تخصصی، وسایل هایی هستند که فقط مختص به تعمیر یک وسیله خواهند بود که در اینجا می خواهیم به ابزارآلات عمومی و تخصصی برای تعمیر کولر گازی بپردازیم.

یکی از مهمترین وسایل برای تعمیر کولر گازی لوله بر مسی است. برای اینکه یونیت های داخلی و خارجی کولر به هم متصل شوند، لوله ای که در بین آنها قرار دارد که باید به اندازه برش داده شود تا یونیت ها به صورت منظم و مرتب کنار هم قرار بگیرند، بسیاری از شرکت تولیدی کولر گازی این قاعده را رعایت نمی کنند و لوله ای که یونیت ها را به هم وصل می کند، اندازه استانداردی ندارد و همین باعث می‌شود که کولرگازی به زودی دچار اختلال شود و ما برای اینکه این مشکل را از بین ببریم، حتماً باید با استفاده از لوله بر مسی، لوله را به اندازه استاندارد تبدیل کنیم.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای کولر های گازی به وجود بیاید، این است که بعد از اینکه خوب برش داده شده اند، به خوبی پیچ  و مهره نشده‌اند و ما می توانیم به کمک وسیله پرچ کن یا لاله کن، مهره هایی که به خوبی بسته نشده است و یا جای خود نیافتاده است را سفت کنیم و مشکل کولر گازی را به راحتی برطرف کنیم.

ابزار آلات مورد نیاز برای تعمیر کولر گازی

عیب یابی از کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید کولر گازی به گونه‌ای است که اگر دچار مشکل یا عیبی باشد، به زودی نشان می دهد و هر فردی می‌تواند متوجه شود که کولر گازی مانند سابق کار نخواهد کرد.

به صورت تخصصی عیب یابی کولر گازی باید از طرف افرادی که در شرکت تعمیرکولرگازی کار می کنند، صورت بگیرد، یعنی زمانی که فرد متوجه غیر عادی بودن کولر گازی شد حتماً با این شرکت ها تماس بگیرد تا نیروهای متخصص خود را به آنجا اعزام کنند، متخصصین می توانند تشخیص دهند که چه مشکلی برای کولر گازی به وجود آمده است و می توانند خودشان مشکل را برطرف کنند.

عیب یابی از کولر گازی اگر توسط همان شرکت تولیدی صورت بگیرد، به صورت کاملاً رایگان است و شرکت موظف است که نیروهای خود را به صورت رایگان فرستاده تا محصولاتی که خودشان تولید کردند را عیب یابی و مشکل آن را برطرف کند.

عیب یابی از کولر گازی

دلایل خنک نکردن کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید از مشکلاتی که برای بسیاری از کولر ها به وجود می آید و نیاز به تعمیر کولر گازی دارد، این است که کولر گازی آن گونه که باید خنک نمی کند و وقتی کولر گازی را روشن می کنیم، به جای اینکه باد سرد از آن خارج شود، باد گرم را مشاهده می کنیم‌. از رایج ترین دلیل خنک نکردن کولر گازی می توان به تنظیمات نادرست ترموستات اشاره کرد. در این صورت موتور کولر گازی روشن می‌شود، اما دستگاه قادر به خنک کردن نمی باشد و باید کولر را حتماً ۵ یا ۶ درجه از محیط خانه پایین تر تنظیم کنیم تا متوجه شویم که مشکل کولر گازی از تنظیم نادرست ترموستات است.

دلیل دیگری که باعث می‌شود ما با باد گرم کولر گازی روبرو شویم، خرابی یا کثیف بودن کندانسور است. کندانسور کولر گازی وظیفه انتقال دما به لوله های کولر گازی را دارد که اگر کندانسور وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، هوا خنک نخواهد شد و باد گرم مشاهده خواهیم کرد. در صورت چنین مشکلی حتما باید با کارگران با تجربه شرکت تعمیرکولرگازی تماس بگیرید که به صورت مطمئن از کندانسور عیب یابی کنند و در صورت کثیف بودن آن را تمیز کنند و در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشد، آن را تعویض می کنند.

باد خنکی که از کولر گازی خارج می شود، از دو فیلتر هوا عبور می کند که این فیلترهای هوا نیز بر روی سرد بودن باد کولر بسیار تاثیر می گذارند و در صورتی که این فیلترها نیز دچار مشکل شوند، باد کولر گرم خواهد بود.

دلایل خنک نکردن کولر گازی

دلایل روشن نشدن کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید از جمله مشکلات دیگری که ممکن است برای هر کولر گازی اتفاق بیفتد، این است که روشن نشود یا به صورت خودکار روشن و خاموش شود و این ممکن است از اتصالات برقی داخل کولر گازی باشد. همان طور که می دانید کولر گازی به ۲۲۰ ولت برق نیاز دارد و اگر این برق به کولر گازی نرسد، ممکن است خاموش شود و دیگر روشن نشود و یا به صورت خودکار خاموش روشن شود. در این صورت ما باید حتماً برق های خانه را چک کنیم که به صورت منظم برق وارد کولر گازی شود.

در صورتی که خودمان نتوانیم این مشکل را برطرف کنیم، باید با کارگران شرکت تماس بگیریم تا با دستگاه‌های مجهزی که دارند برق کولر گازی را چک کنند.

از دیگر علل روشن نشدن کولر گازی می توان به کثیف بودن فیلتر کولر گازی اشاره کرد، چون وقتی فیلتر کولر گازی کثیف می شود باعث می شود که فشار زیادی به آن وارد شود و فشاری که وارد می کند، باعث می شود موتور کولر گازی روشن نشود و ما می‌توانیم به آسانی فیلتر آن را تعویض کنیم، در این صورت به راحتی مشکل کولرمان برطرف شده است.

دلایل روشن نشدن کولر گازی

دلایل نشت آب از کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید مشکل دیگری که ممکن است برای کولر گازی به وجود بیاید این است که آب کولر دچار نشتی شود که ممکن است دلایل مختلفی را داشته باشد و نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشد.

از مهم ترین علل نشت آب کولر گازی می توان به کم شدن گاز اشاره کرد. وقتی گازی که به کولر وارد می شود، کم شود باعث می شود که کولر صدای زیادی از خود نشان بدهد و یا خاموش شود. از کارهایی که ما باید برای این مشکل انجام بدهیم این است که از به شارژ کولر بپردازیم.

از رایج ترین دلایل دیگری که باعث نشتی آب کولر می شود، خم شدن لوله آب تخلیه کولر است. در این صورت آب به خوبی نمی تواند حرکت کند و مسیر آن گرفته شده است و به شلنگ فشار وارد می شود و همین باعث می شود که آب چکه کند یا دچار نشتی شود، در صورت مشاهده این مشکل باید حتماً به تعویض شلنگ تخلیه آب اقدام کنیم، در صورتی که تعویض انجام نشود ممکن است به بخش‌های دیگر کولر گازی نیز آسیب وارد کند.

دلایل نشت آب از کولر گازی

دلایل صدای زیاد کولر گازی

هنگام تعمیر کولر گازی به این موارد دقت کنید کولرهای گازی طوری طراحی شده اند که کمترین صدا را دارند و با کمترین صدا کار می کنند، به همین خاطر هرگونه صدای غیر طبیعی و غیر عادی نشان دهنده این است که کولر گازی دچار مشکل شده است و ایجاد صدای غیرعادی دلایل متعددی دارد که در اینجا به این دلایل و برطرف کردن این مشکل خواهیم پرداخت.

کمپرسور از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده کولر گازی است، اما مهم ترین دلیلی که از کولر گازی صدای زیادی بلند می‌شود، این است که کمپرسور آن دچار مشکل شده است و یا ممکن است این مشکل از فرسودگی زیاد آن باشد. در صورتی که کمپرسور دچار فرسودگی باشد، صدای بسیار بلند از کولر گازی خارج می شود، در این صورت ما باید هر چه سریعتر به تعویض کمپرسور کولر اقدام کنیم تا بتوانیم این صدای بلند را از بین ببریم.

مشکل دیگری که ممکن است برای کمپرسور به وجود بیاید، این است که اطراف آن را روغن گرفته باشد. در این صورت کمپرسور به خوبی نمی تواند وظیفه خود را عمل کند و باعث می شود که صدای ناهنجاری از خود به وجود بیاورد و یا اینکه کمپرسور بیشتر از اندازه داغ شده باشد، در این صورت ما حتماً باید هرچه سریع کولر گازی را خاموش کنیم که کمپرسور استراحت کند و خنک شود .