نکات مهم در تعمیر پکیج بسیار زیاد می باشد که تعمیرکاران باید به آن توجه ویژه داشته باشند تا بتوانند پکیج ها را تعمیر و سرویس نمایند که در این قسمت چند مورد از مهم ترین نکاتی که تعمیرکاران باید به آن توجه ویژه کنند را مورد بررسی قرار می دهیم.

از نکات مهمی که بتوانیم به شرح و بررسی آنها در این قسمت بپردازیم این است که تعمیرکاران ابتدا باید دوشاخه سیستم برق را قطع کنند و نکته مهم دیگر این است که تعمیرکاران اگر بوی گاز را حس می کنند حتما در و پنجره ها را باز بگذارند.

از مهمترین نکاتی که تعمیرکاران باید به آن توجه کنند این است که به صورت کامل از بسته بودن شیر ورودی آب سرد مطمئن شوند و پس از چک کردن شیرهای ورودی پکیج، آب گرمی که در داخل پکیج وجود دارد را می توانند تخلیه نمایند.

تعمیرکاران همچنین می توانند با کمک گیج های دما و فشار مطمئن شوند که دما و فشار سیستم صفر می باشد و در صورتی که تمامی شرایط ذکر شده در قسمت بالا را مورد بررسی قرار دادند، پکیج آماده انجام یک تعمیر اساسی می باشد و تعمیرکاران می‌توانند مشکل فنی آن را برطرف نمایند و یک پکیج سالم را به مشتری تحویل دهند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

نکات مهم در تعمیر پکیج

معرفی انواع پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج پکیج ها انواع گوناگونی دارند که تعمیر انواع پکیج ها امروزه توسط تعمیرکاران حرفه ای و ماهر در کمترین زمان ممکن و با پرداخت کمترین هزینه ای صورت می گیرد که ما در این قسمت می خواهیم درباره انواع پکیج ها اطلاعات بسیار مفیدی را خدمت شما خوانندگان عزیز قرار دهیم.

اگر بخواهیم در یک دسته بندی کلی انواع پکیج ها را معرفی کنیم می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که پکیج ها به دو دسته دیواری و زمینی طبقه بندی می‌شوند.

امروزه از لحاظ مدل و سوخت مصرفی، پکیج های گرمایشی را به چهار دسته تقسیم بندی کرده اند که می توانیم به پکیج گازسوز زمینی و دیواری فاقد صدا و پکیج دوگانه سوز زمینی با ویژگی نصب در انباری یا موتورخانه خارج از واحد مسکونی و پکیج برقی دیواری و زمینی فاقد صدا اشاره داشته باشیم.

پکیج های شوفاژ دوگانه سوز و گازوئیل سوز از انواع پکیج های گرمایشی زمینی به شمار می‌روند و اغلب در ویلاها و ساختمان های یک طبقه مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه به دلیل مزیت های بسیار زیادی که پکیج دیواری گازی دارد باعث شده است که استفاده از آن در واحدهای مسکونی و اداری بسیار زیاد باشد که از مزیت‌های بسیار زیاد آن می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که این پکیج ها به راحتی راه اندازی و نصب و سرویس می شوند و همچنین ایمنی خیلی زیادی دارند که به خاطر وجود سنسور های آب گرم مصرفی شوفاژ و سنسور دود می باشد.

همچنین پکیج ها به راحتی توسط مصرف کنندگان در هر دمایی که بخواهند تنظیم می شوند. این پکیج ها کارکرد بدون صدایی دارند.

در بین پکیج های دیواری بیشترین نوع پکیج که امروزه در بازار های فروش وجود دارد و با استقبال بسیار زیادی از خریداران همراه شده است، پکیج شوفاژ دو مبدله می باشد که این پکیج ها مجهز به سیستم حفاظت در مقابل یخ زدگی هستند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

معرفی انواع پکیج

آشنایی با عملکرد قطعات پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج پکیج ها دارای قطعات بسیار زیادی می باشند که هر کدام از آنها کار بسیار مهمی را در داخل پکیج ها انجام می دهند که بسته به اینکه کدام قطعه دچار آسیب شده باشد، نحوه تعمیر پکیج و نکات مهم در تعمیر پکیج متفاوت می باشد که ما در این قسمت می خواهیم شما را با عملکرد قطعات مهم پکیج آشنا کنیم تا اگر زمانی پکیج شما دچار آسیب شد، بدانید دقیقا کدام قطعه را باید تعمیر کنید.

۱_اولین و مهمترین قطعه از پکیج که در این قسمت بتوانیم آن را مورد بررسی قرار دهیم مربوط به برد الکترونیک یا برد کنترل می باشد که وظیفه ی آن دریافت گزارشاتی از حسگرهای پکیج می باشد. همچنین وظیفه دریافت دستورات و رساندن آن به مجری فرمان را دارد.

این قطعه یکی از مهمترین قطعات پکیج ها و مغز اصلی دستگاه به شمار می‌رود که امروزه برد الکترونیکی به صورت دو تکه می باشد که یک تکه برای نمایشگر و دیگری برای کنترل می باشد.

۲_قطعه مهم دیگر مربوط به حسگر های موجود در پکیج ها می باشد که این حسگرها وظیفه اعلام گزارش وضعیت دستگاه به برد الکترونیک را دارند.

۳_قطعه مهم دیگر مربوط به قطعات مجری فرمان می باشد که این قطعات در داخل پکیج وظیفه بسیار مهمی را بر عهده دارند. اگر بخواهیم این قطعات را نام ببریم می توانیم به شیر کنترل گاز و فن تخلیه دود و.. اشاره کنیم.
۴_قطعات مهم دیگر مربوط به قطعات مکانیکی انواع پکیج های دیواری و زمینی می باشد که این قطعات بسیار کاربردی می باشند.

آشنایی با عملکرد قطعات پکیج

نحوه عیب یابی پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج در اولین قسمت باید به این نکته توجه کنید که عیب یابی پکیج های دیواری و زمینی زمانی انجام می شود که پکیج شما کلاً روشن نشود. اگر شما با این مشکل مواجه شدید از نکات مهم در تعمیر پکیج، بررسی گاز پکیج می باشد که در صورت بسته بودن و یا قطع بودن آن را باز کنید. در مرحله دیگر عیب یابی پکیج های دیواری و زمینی فشار آب را بررسی کنید، در صورت کم بودن فشار آب و یا قطعی کامل آب پکیج شما روشن نمی شود.

عیب دیگر پکیج که شما به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید، کم بودن دمای آب گرم می باشد که مهم ترین علت این مشکل مربوط به خرابی فلوسوئیچ می باشد که نمی تواند به درستی میزان دمای آب را به برد ارسال کند و در این صورت است که دمای آب کم م یشود.

مشکل دیگر پکیج ها مربوط به حالت انفجاری روشن شدن مشعل ها می باشد که شما باید برای اینکه این عیب را بیابید و آن را حل کنید، گاز ورودی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

نحوه عیب یابی پکیج

معنی ارورهای پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج زمانی که یک مشکل جدی برای پکیج ایجاد شده باشد باعث می‌شود که بر روی نمایشگر پکیج های دیواری و زمینی کدهای خطا ایجاد شود که در این قسمت می خواهیم درباره معنی آنها توضیح مختصری را بیان کنیم.

اولین کد ارور مربوط به مد A01می باشد. به دلایل مختلفی مانند قطع شدن گاز یا خراب بودن فندک و یا مشکلات در شیر گاز ممکن است که مشعل پکیج روشن نشود و در این زمان است که این کد بر روی نمایشگر ظاهر می شود و شما باید برای برطرف کردن این کد، گاز ورودی پکیج را باز کنید.

کد ارور دیگر مربوط به کد A04می باشد. در صورتی که پرشر سوئیچ آب دچار مشکل شده باشد امکان کم شدن فشار ورودی آب پکیج وجود دارد و در این صورت است که این کد بر روی نمایشگر پکیج ایجاد می شود که شما برای برطرف کردن این خطا و ارور در ابتدا باید فشارسنج دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و فشار پکیج را بر روی عدد ۲ تنظیم نمایید.

معنی ارورهای پکیج

مشکلات رایج پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج با این که امروزه در بیشتر منازل مسکونی و اداری برای سیستم های گرمایشی خود از انواع پکیج ها استفاده می کنند، اما این محصول با داشتن مزیت، مشکلات زیادی را نیز به همراه خود دارد که در این قسمت می خواهیم درباره نکات مهم در تعمیر پکیج با شما خوانندگان صحبتی داشته باشیم که به شرح زیر می باشد:

۱_اولین و مهم ترین مشکل پکیج مربوط به چکه کردن آن می باشد که مهمترین علتی که می‌تواند منجر به آب دادن پکیج های دیواری و زمینی شود، مربوط به نصب نادرست است.

اگر شما به تازگی پکیج را در منازل مسکونی خود نصب کرده اید ممکن است که اتصالات آن به درستی عایق بندی نشده باشد و همین مسئله موجب نشت آب از پکیج ها شود اما ممکن است پوسیدگی اتصالات و لوله ها هم عامل به وجود آمدن آن باشد.

۲_از دیگر مشکلات رایج پکیج ها این است که دائماً دچار افت فشار می شود. در حالت عادی فشار پکیج باید عدد یک و نیم بار را نشان دهد، اگر فشار پکیج یک باشد پکیج شما نمی تواند درست کار کند‌.

خراب شدن سوپاپ اطمینان فشار و یا هواگیری رادیاتور ها همگی می توانند منجر به افت فشار سیستم شوند. شما می‌توانید برای برطرف کردن این مشکل رادیاتورها را هواگیری کنید که در این صورت مقداری آب از سیستم خارج می شود و شما باید فشار سیستم را مجدداً تنظیم نمایید و فشار پکیج را روی عدد یک و نیم بگذارید تا قطعات پکیج به درستی کار کند و فشار پکیج نیز درست شود.

مشکلات رایج پکیج

نحوه تعمیر پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج تعمیرکارانی که امروزه به تعمیر انواع پکیج زمینی می‌پردازند، باید به صورت کامل دوره‌هایی را بگذرانند تا با این محصول به درستی آشنا باشند و نکات مهم در تعمیر پکیج را بدانند و همچنین تعمیرکاران برای اینکه بتوانند آنها را با تعمیر کنند، باید با قطعات این محصول نیز آشنایی داشته باشند.

تعمیرکاران باید طوری پکیج ها را تعمیر کنند که مصرف کنندگان بتوانند در طولانی مدت از این محصول استفاده کنند و همچنین باید طوری پکیج ها را تعمیر کنند که کمترین هزینه را برای مصرف کننده داشته باشد، در این صورت است که می‌توانیم بگوییم تعمیرکاران در کار خود حرفه ای هستند و تعمیر پکیج را به بهترین نحو انجام داده اند و توانسته اند در این کار موفقیت های بسیار زیادی را کسب کنند.

نحوه تعمیر پکیج

نکات مهم نگهداری از پکیج

نکات مهم در تعمیر پکیج مصرف کنندگانی که در منزل خود پکیج دارند، اگر نکات مهم نگهداری از پکیج را به صورت کامل یاد گرفته باشند می‌توانند از خراب شدن پکیج و قطعات آن جلوگیری کنند و در این صورت است که می‌توانند از بسیاری از هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده نیز جلوگیری به عمل آورند که این نکات مهم به شرح زیر می باشد:

اولین و مهم ترین نکته که شما باید در رابطه با نگهداری پکیج ها بدانید، مربوط به چک کردن روزانه فشار آب پکیج ها می باشد که شما باید به صورت روزانه فشار آب را مورد بررسی قرار دهید که در صورت پایین بودن فشار آب، شما می توانید با باز کردن شیر پرکن فشار آب را به حد نرمالی برسانید.

از نکات مهم دیگر نگهداری پکیج ها بررسی دودکش این محصول می باشد. اگر در منزل مسکونی خود پکیج دارید، برای اینکه اطمینان خاطر کافی از سمت دودکش های این محصول داشته باشید، بهتر است که هر چند ماه یک بار دودکش این محصول را مورد بررسی قرار دهید که لوله ها کاملاً سالم بوده و اتصالات آن به درستی انجام شده باشند.

نکته مهم دیگر در رابطه با نگهداری پکیج مربوط به رسوب گیری این محصول می باشد. شما زمانی که قطعات مختلف این دستگاه را هر چند ماه یکبار مورد بررسی قرار دهید، می‌توانید از رسوب گیری این قطعات به صورت کامل جلوگیری به عمل آورید و اگر رسوب گیری در داخل پکیج صورت گرفته باشد، با اسید می‌توانید به راحتی رسوبات را از بین ببرید و از آسیب های جدی به دیگر قسمت های پکیج جلوگیری کاملی به عمل آورید که این صدمات می تواند برای مصرف کننده هزینه بر باشد.