نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور پکیج‌ها دستگاه‌ های گرمایشی نسل جدیدی می باشند که وظیفه تامین آب گرم برای مصرف و آب گرم مورد نیاز وسایل گرمایشی منازل را بر عهده دارند. پکیج‌ ها در دو مدل هستند، پکیج دیواری و پکیج زمینی که در دو نوع مخزن دار و بدون مخزن در ایران تولید می‌شوند.

پکیج‌ های زمینی در منازلی با مساحت زیاد که به حجم آب مصرفی بیشتری نیاز دارند، استفاده می‌ شود و از پکیج‌ های دیواری برای منازلی با مساحت کم تر استفاده می‌ شود.

پکیج‌ های دیواری عموما با گاز و برق کار می کنند و پکیج‌ های زمینی یا با گازوییل کار می کنند و یا دوگانه سوز می باشند. پکیج‌ های زمینی برای گرم کردن میزان آب بیشتر از یک مخزن آب تشکیل شده‌ اند، ولی در پکیج‌ های دیواری مخزن آبی وجود ندارد. ن

نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور هم متفاوت است که بسته به عیوب پیش آمده برای پکیج نیازمند تعمیر و در صورت نیاز، تعویض قطعه و یا کل پکیج انجام می شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور

کیت تعمیر پکیج چیست ؟

نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور سوال پیش آماده برای هر یک از خریداران این موضوع می باشد که نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور چگونه است؟ کیت تعمیر به مجموعه ای از قطعات پکیج گفته می شود که از هر یک آن ها برای تعمیر شیر ۳ راهی پکیج ها استفاده می شود.

شیر ۳ راهی پکیج از قطعاتی است که بیشترین خرابی اتفاق افتاده موجود در پکیج را دارد. در پکیج ، ۲ مبدل موجود است که وظیفه آن مبدل ثانویه و یا هدایت آب گرمایش به رادیاتور ها یا همان سوییچ کردن میان آب گرم برای مصرف و گرمایش است.

کیت تعمیر را سرویس کاران پکیج، زمانی استفاده می کنند که یک یا تمامی قطعات داخل شیر ۳ راهی دچار ایراد شود و باید تعویض گردد.

علت خرابی قطعه ۳ راهی، عموما به دلیل رسوبات و دمای بالا و جوش آوردن پکیج است که آسیب می بیند و به قطعات دیگر پکیج هم آسیب می زند .

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

کیت تعمیر پکیج چیست ؟

پیامدهای های خراب بودن کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور

نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور نشانه های خراب بودن کیت تعمیر پکیج متفاوت می باشد. بی اهمیتی به علائم خراب شدن پکیج و رفع ننمودن آن، مشکلات بزرگتر و بیشتری را ایجاد کرده و باعث صرف هزینه گزاف و تحمل خسارات فراوانی به دنبال خواهد داشت. پس باید در زمان مشاهده نشانه های خرابی در پکیج ، به سرعت مشکل را عیب یابی و تعمیر کرد و چون پکیج دیواری دستگاه حساس و پیچیده ای است و تعمیر و عیب یابی آن هم موضوعی تخصصی و مهارتی است، تعمیر اشتباه پکیج باعث آسیب دیدن سایر قطعات پکیج شده و به دلیل کار کردن ان با گاز هم ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد .

از ایرادات مهم پکیج می توان به نشتی آب از پکیج ، پایین بودن فشار ، گرم نشدن آب ، روشن نشدن مشعل و غیره اشاره نمود.

اگر پکیج هنگام روشن بودن و کار کردن سر و صدای زیادی دارد، به دلیل هوا گرفتن لوله و پمپ پکیج می باشد. اگر که پکیج روشن نمی شود، احتمالا پایین بودن سطح فشار پکیج، رسوب گرفتن پکیج و مسدود شدن مسیر حرکت آب، مسدود شدن مسیر خروج دود، خراب شدن شمعک پکیج و جرقه زن از دلایلی است که باعث روشن نشدن پکیج می شود.

نشتی آب از پکیج هم دلایل مختلفی چون شکستگی لوله ها و اتصالات ، آب بندی نادرست اتصالات در پکیج ، سوراخ شدن مبدل در پکیج ، خراب شدن شیر تخلیه پکیج ، پاره شدن اتصالات و نصب نامناسب را دارد.

اگر آب پکیج گرم نمی کند ، افت و نوسان فشار گاز ، پایین بودن فشار آب ورودی به پکیج ، رسوب گرفتن مبدل، هوا داشتن لوله های پکیج ، خراب شدن شیر ۳ طرفه و سوختن برد پکیج می تواند از دلایل گرم نکردن آب پکیج باشد.

اگر پکیج انفجاری روشن می شود دلایلی مثل تنظیم نبودن فشار گاز ، خراب شدن دودکش ، ضعیف شدن جرقه کولر ، نشتی برق ، اکسید شدن الکترود جرقه زن ، کثیف شدن جرقه زن ، کافی نبودن اکسیژن کافی و.. دارد

انواع کیت تعمیر پکیج

انواع کیت تعمیر پکیج شامل نمونه های سوپاپ فنر بلند، سوپاپ فنر کوتاه، کلگی سوپاپ برنجی، کیت تعمیر ال، کیت تعمیر آریستون بیرون اصلی، کیت تعمیر ایمر، کیت تعمیر بایکان، کیت تعمیر شاپه، کیت تعمیر بویلر، کیت تعمیر لورچ، کیت تعمیر برنجی و.. می باشد.

گرم نکردن آب پکیج بوتان

نحوه ی عوض کردن کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور

نحوه تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تعویض کیت تعمیر پکیج ایران رادیاتور اول از همه کلید روشن و خاموش را در حالت روشن و یک قرار داده تا چراغ سبز بالای کلید روشن شود، اگر پکیج روشن نشد، علت روشن نشدن پکیج می تواند به خاطر قطع برق باشد که پریز برق را با فازمتر چک کنید که برق داشته باشد. امکان دارد فیوز پکیج سوخته باشد که با فازمتر چک شود که آیا برق بعد از فیوز وجود دارد یا نه. شاید هم برد الکترونیک پکیج ایران رادیاتور مشکلی دارد و نیاز به تعویض دارد.

در برخی از مواقع هم دلیل روشن نشدن پکیج می تواند بسیار ساده باشد، ممکن است این مشکل بخاطر این موضوع باشد که محافظ برق پکیج خراب شده است و برق را از خود عبور نمی دهد. در این موقع برای تعمیر کیت پکیج ایران رادیاتور خود باید محافظ را از مدار حذف کرده و با یک محافظ برق پکیج جدید تعویض کنید.

با یک فازمتر و با رعایت احتیاط و ایمنی، چک کنید که برق تا کدام قسمت برد الکترونیک وجود دارد، اگر که برق تا قبل از فیوز برد وجود داشت اما بعد از آن دیگر فازمتر روشن نشود، یعنی فیوز خراب است. برای تعویض فیوز خراب لازم است یک فیوز نیم آمپر معمولی را از فروشگاه قطعات الکترونیکی خریداری کرده و دو شاخه پکیج ایران رادیاتور را از برق کشیده و بعد فیوز قبلی برد پکیج را از مدار خارج کنید و فیوز جدید را جایگزین فیوز خراب قبلی نمایید.

گاهی نیز علت خرابی کیت پکیج ایران رادیاتور، به خاطر مشکل برد الکترونیک است. بیشتر خرابی های برد الکترونیک کیت پکیج ها ، به علت نوسان برق ایجاد می شود. اگر این مشکل به وجود آمد باید برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور ، برد پکیج را تعویض نمود.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج به معنی قطع شعله و خطا دادن پکیج است، اگر چراغ ریست پکیج که چراغ قرمز رنگ در پکیج های ایران رادیاتور است روشن شد، دکمه ریست را فشار داده تا پکیج مجدد راه اندازی شود. اگر چراغ قرمز پکیج مجدد روشن شد از روی دفترچه به جدول عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مراجعه کرده و به کمک جدول موجود در دفترچه و توضیحات آن ، مشکل را برطرف نمایید .

هر کدام از خطا های به نمایش در آمده در پکیج ایران رادیاتور، به معنی خرابی یکی از سنسورها و یا در حال قطع شدن هر یک از آن ها می باشد .

چک کردن فشار مدار پکیج جزو مهمات و ضروریات در تعمیر است. بیشترین کد خطایی که ممکن است در حین تعمیر پکیج های ایران رادیاتور با آن مواجه شوید، خطای ۷۰ ۴۰ یا همان ای یک است. ظاهر شدن این خطا به معنی این است که فشار مدار رادیاتور های پکیج بیش از حد ممکن کم شده است. این فشار عنوان شده توسط گیج فشار پکیج ها نشان داده می شود.

گیج فشار یا همان مانومتر، در کیت پکیج های ایران رادیاتور، یک عقربه مشکی رنگ است که از عدد ۰ تا ۴ درجه بندی شده است . محدوده فشار مناسب فشار در پکیج های ایران رادیاتور ، بین ۱ تا ۱.۵ بار است .

برای این که فشار پکیج ایران رادیاتور بالا رود باید شیر پرکن را باز کرده و منتظر ماند تا درجه فشار بالا رود. در بعضی موارد معدود دیده می شود که همکاران و مشتریان و خریداران محترم به صورت اشتباه شیر فوق را شیر هواگیری پکیج می دانند، در حالی که وظیفه این شیر در پکیج ، خارج نمودن هوا از مدار نیست و اگر شیر پرکن را باز کردید، ولی فشار به آرامی بالا رفت ، پس حتما به همراه باز نمودن شیر پرکن پکیج ، یک شیر آب سرد هم باز کنید تا پمپ خانه فعال شود و آب با فشار بیشتر وارد پکیج شود.

شیر پرکن در پکیج های ایران رادیاتور دو مدل است، مدل نوع اول شیر پرکن آبی رنگ که شبیه سر ماژیک است و مدل نوع دوم هم یک شیر گرد و مشکی رنگ می باشد.