عیب یابی پکیج ایران رادیاتور امروزه استفاده از پکیج روش ایمن و راحتی برای دستیابی به گرمایش مناسب است. ایران رادیاتور نیز در این راه گام بزرگی برداشته است و با تولید پکیج با کیفیت توانسته در بازار به عنوان برند معتبر شناخته شود و در تلاش است که یک پکیج خوب و با کیفیت را تأمین کرده و رضایت مشتریان را جلب سازد.

پکیج دیواری ایران رادیاتور یکی از محصولات گرمایشی با کیفیت بالاست که در انواع فن دار و بی فن و نیز تک مبدل و دو مبدل و در مدل سه مبدل که به صورت دیجیتالی و آنالوگی در ظرفیت ۲۴ هزاری و ۳۶ هزاری طراحی و تولید می شود.

حال ممکن است در طی استفاده مداوم برای هر پکیجی عیوبی هم رخ دهد که سریعا باید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. کار عیب یابی پکیج ایران رادیاتور از عهده هر کسی بر نمی آید و این کار زمانی لازم است که در پکیج ایران رادیاتور، عیب جدی پیش آید و در عملکرد پکیج هم اختلال به وجود آید. در بازار پکیج‌ های ایران رادیاتور انواع متنوعی دارد که به ۶ دسته مختلف تقسیم می‌شوند از جمله : مدل E 2 ، مدل M 3 ، مدل L 5 ، مدل K 4 ، مدل BM ، مدل ocE 6 .

در ایران رادیاتور، علاوه بر نام و مدل پکیج، از دو پسوند برای پکیج ها هم استفاده می‌شود که با این پسوندها می‌توان فن دار یا بدون فن بودن پکیج را تشخیص داد. اگر در ادامه مدل پکیج های ایران رادیاتور از پسوند FF استفاده شد، یعنی پکیج از نوع فن دار است و در صورتی که این پسوند CF بود، یعنی پکیج از نوع بدون فن می باشد.

برای عیب یابی صحیح پکیج، باید به خطاهایی که در نمایشگر پکیج نمایش داده می شود توجه کرد. بعد از عیب یابی پکیج های ایران رادیاتور، می بایست آن را تعمیر کرد و خطای آن را برطرف نمود.

انواع مدل های پکیج ایران رادیاتور

انواع مدل های پکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور انواع مدل های پکیج ایران رادیاتور از لحاظ مدل، رنگ ، سایز ، دیواری یا زمینی بودن و کارایی متفاوت و متنوع هستند. پکیج‌ های ایران رادیاتور انواع مختلفی دارند که در کلیت امر تولید و فروش در بازار تجاری، به ۶ دسته متفاوت از هم تقسیم می‌شوند.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل M, E, MB, Eco

تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل M, E, MB, Eco

عیب یابی پکیج ایران رادیاتورر روش های تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور با هم متفاوت است. پکیج ایران رادیاتور مدل M, E, MB, Eco از نظر طراحی و کارکرد باهم فرق دارند .

نمایش کدهای خطا نشان از عیوب پیش آمده در پکیج است. کد خطای ۴۰ و ۶۰ و ۷۰ یعنی فن در دستگاه پکیج کار نمی کند، اما پرشر سوئیچ آن مشکلی ندارد و روشن است، در این مورد باید فن دستگاه تعمیر شود .

کد خطای ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ ونمایش همزمان این سه کد ، یعنی که فن دستگاه روشن است اما پرشر سوئیچ دچار مشکل شده و از کار افتاده است.

کد خطای ۳۰ به این معنی است که ارتباط با برد الکترونیک دستگاه قطع شده است و باید توسط تکنسین بررسی شود .

کد خطای ۸۰ و ۴۰ یعنی خطا و ایرادی در دودکش دستگاه به وجود آمده است که برای رفع این مشکل باید هرچه سریع تر اقدام کرد تا با خطر گاز گرفتگی روبرو نشد .

کد خطای ۷۰ و ۵۰ و ۶۰ هم بدین مفهوم است که سیستم سنسور ان تی سی دستگاه دچار ایراد شده است .

کد خطای ۷۰ و ۴۰ نشان فشار کم آب مصرفی است و احتمال خراب بودن پرشر سوئیچ نیز می تواند باشد .

کد خطای ۸۰ و ۷۰ نمایانگر ایراد در جرقه زن پکیج ایران رادیاتور می باشد و موجب می شود که شعله در دستگاه تشکیل نشود.

کد خطای ۸۰ یعنی پمپ دستگاه خراب شده و احتمالا شعله پکیج هم ایراد پیدا کرده است و باعث شده که دمای پکیج به دمای ۱۰۵ درجه برسد و در انتها کد خطای ۷۰ هم درج می شود که دمای مدار گردشی پکیج از حد مجاز بالا رفته است.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل L, K

تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل L, K

 یکی از با کیفیت ‌ترین و بروز ترین پکیج‌ های دیواری، ایران رادیاتور است. این پکیج عملکرد عالی داشته و قیمت آن نسبت به قدرت و بازار مناسب است. پکیج ایران رادیاتور مدل L مجهز به صفحه نمایشگر دیجیتالی است و دو مبدل حرارتی، شیر گاز SIT ایتالیایی و پمپ بسیار قوی دارد و این مدل از پکیج ایران رادیاتور در سه ظرفیت ۲۴۰۰۰ ، ۲۸۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ تولید و روانه بازار می ‌شود.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل L و مدل k توسط تکنسین های مجرب و کارآزموده شرکت ایران رادیاتور با قیمت و ایاب ذهاب به صرفه انجام می شود که هم خیال مشتری بابت تعمیر راحت است و هم طول عمر دستگاه بیشتر می شود.

مشکلات رایج پکیج ایران رادیاتور

مشکلات رایج پکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتورمشکلات رایج پکیج ایران رادیاتور به شرح ذیل است .

۱) پکیج روشن نمی شود و دیگر کار نمی کند.

۲) پکیج ایران رادیاتور روشن می شود، اما آب یا شوفاژ گرم نمی شود که نشانه این مورد است که از پکیج آب نشتی می کند.

۳) پکیج ایران رادیاتور صدای بیش از اندازه و غیرعادی دارد که امکان دارد فشار آب خروجی کم شده باشد و رادیاتور پکیج به سرویس و هواگیری احتیاج داشته باشد.

این عیوب از اصلی ترین مشکلات پکیج می باشد که به هنگام وقوع سریعا باید رفع گردد.

مهم ترین نکات تعمیر پکیج ایران رادیاتور

مهم ترین نکات تعمیر پکیج ایران رادیاتور

۱) هرگز دستگاه پکیج را در اتاق خواب های خود و نیز سرویس های بهداشتی نصب نکنید .

۲) در اطراف هر کدام از پکیج های خریداری شده باید فضای آزادی هم وجود داشته باشد و پکیج هیچگاه در مجاورت وسایل گرمازا قرار نگیرد.

۳) هنگام نصب و تعمیر و سرویس کردن پکیج ایران رادیاتور کودکان و سالمندان خود را حتما از محیط دور کنید.

۴) لوله کشی آب و گاز پکیج ایران رادیاتور باید صد در صد مطابق با ضوابط ایمنی و استاندارد های ملی باشد و این لوله کشی های انجام شده پس از نصب باید بررسی شوند تا از سلامت آنها مطمئن شد که باعث بروز مشکل و حادثه جبران ناپذیری نشود .

۵) باید مسیر لوله کشی دودکش مورد استفاده تا حد امکان مستقیم و بدون پیچ و خم باشد و هر از چندی از باز بودن آن اطمینان حاصل و کنترل دقیق نمود .

۶) استفاده از شیر گاز مستقل الزامی است .

۷) اگر خواهان کارایی عالی هستید و می خواهید که پکیج ایران رادیاتور بهترین عملکرد خود را نشان دهد، باید حتما دمای مناسب را برای پکیج انتخاب کنید و فشار دستگاه را کنترل کنید تا از حد استاندارد و مجاز خود فراتر نرود .

۸) فشار استاندارد و مناسب برای پکیج ایران رادیاتور 1.5 بار است و اگر به طور مرتب این فشار تغییر کرده و کم یا زیاد می شود، این مورد پیش آمده ناشی از عیب پیدا کردن دستگاه است.

۹)حتما از گاز شهری طبیعی به عنوان سوخت برای پکیج ایران رادیاتور خود استفاده نمایید و در صورت نیاز خیلی ضروری به تبدیل سیستم سوخت پکیج، از تکنسین مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.

۱۰) در حین نصب و یا پس از نصب پکیج ایران رادیاتور مراقب باشید که به خود پکیج ضربه ای وارد نشود ، زیرا برخورد هر جسم سنگین وزنی با پکیج می تواند عملکرد آن را دچار اختلال جدی سازد .

۱۱) اگر قصد خروج و ترک منزل خود را برای مدت بیش از یک یا دو روز را داشتید بهترین کار این است که پکیج ایران رادیاتور را خاموش کنید و همه ورودی های گاز و آب پکیج را ببندید و اگر در آن زمان دمای هوا به شدت پایین بود و امکان یخ زدگی دستگاه وجود داشت، بهتر است پکیج را در کمترین دمای ممکن خود تنطیم نمایید.

۱۲) برای تنظیم دمای پکیج ایران رادیاتور خود از شیر رادیاتور انجام ندهید، بلکه برای این کار از کلید تنظیم دمای تعبیه شده که معمولا به صورت پیچ کار گذاشته می شود استفاده کنید و با چرخاندن آن وسیله دمای مورد نظر خود را انتخاب نمایید .