علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور پکیج ایران رادیاتور یکی از بهترین محصولات تولید شده در ایران است که شهرت جهانی دارد و به صورت صادرات عمده به کشورهای دیگر صادر می‌شود، اما گاهی اوقات به دلیل استفاده طولانی مدت یا عدم رسیدگی، ممکن است دچار آسیب یا مشکل شود. یکی از نشانه های رایج این نوع پکیج، چشمک زدن چراغ است که وجود مشکل در سیستم را هشدار می دهد. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و آن را بررسی کنیم.

علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور ممکن است دلایل مختلف و زیادی داشته باشد و بروز خطا در سیستم را نشان می‌دهد، از این رو باید در اسرع وقت به رفع آن بپردازید.

چراغ‌های سبز هر کدام عددی را نشان می‌دهند که این عدد نمایانگر کد مخصوصی هستند و این کدها، خطا و ارور سیستم را نشان می‌دهد. بازخوانی کد برای افراد عادی بسیار مشکل است، از این رو اگر با چشمک زدن چراغ سبز مواجه شدید با تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای تماس بگیرید، چون با تجربه کافی و تخصصی که دارند می توانند مشکل را رفع سازند.

گاهی اوقات چشمک زدن به دلیل کاهش میزان آب ورودی به دستگاه می‌باشد یا بعضی وقت ها آب به اندازه کافی گرم نیست، از این رو در عملکرد پکیج مشکلی به وجود می‌آید و چراغ سبز خاموش و روشن می‌شود.

از دیگر دلایل چشمک زدن چراغ می توان به ایراد مشعل اشاره کرد. ممکن است مشعل خاموش شود یا شعله کمی داشته باشد که در این هنگام نیز چراغ شروع به چشمک زدن می‌کند. در واقع هر جزء و قطعه‌ای که در این پکیج وجود دارد اگر دچار آسیب یا مشکل شود، چراغ سبز به حالت چشمک در می‌آید.

اگر این نشانه‌ها را جدی نگیرید ممکن است با مشکل اساسی مواجه شوید و مجبور به تعویض پکیج شوید.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده نمایید!

علت چشمک زدن چراغ ۷۰ ۸۰ و ۵۰ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور به دلیل وجود خطا در سیستم می‌باشد. این خطاها به صورت اعداد نمایش داده می شوند مثلا خطای ۷۰ ۸۰, ۵۰  و غیره که هر کدام مشکل و ایراد فنی خاصی را بیان می‌کنند.

علت خطای ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور عدم تشکیل شعله می باشد که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. یکی از دلایل اصلی این خطا، میزان گاز می‌باشد، از این رو اگر با این خطا مواجه شدید در مرحله اول از باز بودن شیر گاز و ورود آن به پکیج مطمئن شوید. اگر شیر گاز باز بود باید به سراغ عوامل دیگر بروید، مثلا میله جرقه زن را امتحان نمایید.

اگر این میله تنظیم و استاندارد نباشد، شعله ایجاد نمی شود و این چراغ از حالت ثابت به صورت چشمک تغییر می‌کند.

از عوامل دیگر ایجاد این ارور، به هم خوردن تنظیمات شیر کنترل است که اگر برای مدتی پکیج خاموش باشد و مورد استفاده قرار نگیرد، شیر کنترل دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند جریان گاز را به خوبی هدایت کند، از این رو مشعل روشن نشده و شعله تشکیل نمی‌شود.

گاهی اوقات با تعویض این شیر یا تنظیم فشار گاز می توان این مشکل را رفع کرد.

اگر برد مشکل داشته باشد شعله تشکیل نمی‌شود و خطای ۷۰ ۸۰پیش می‌آید. گاهی اوقات ممکن است سوراخ‌های شعله گرفته باشد، در این صورت می توانید از وسیله‌ای مانند مسواک برای تمیز کردن آن استفاده نمایید تا شعله تشکیل شود. به محض اینکه این مشکل رفع شود و شعله به خوبی تشکیل شود، چراغ چشمک زن به حالت عادی و ثابت تبدیل می‌شود، اما ممکن است شعله تشکیل شود و بعد از چند ثانیه دوباره قطع شود که در این صورت یون ایراد پیدا کرده است و باید مشکل آن را رفع کرد تا شعله به طور کامل تشکیل شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده نمایید!

علت چشمک زدن چراغ ۷۰ ۸۰ و ۵۰ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور زمانی که چراغ۴۰ ۷۰ چشمک می زند، یعنی اینکه کارکرد پکیج به طور کامل مختل شده است و باید به علت خطای ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور پی برد و در اسرع وقت آن را رفع کرد. در واقع این خطا، علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور نیز می‌باشد. این خطا به معنی کمبود فشار بار پکیج می‌باشد و به عبارت دیگر عقربه گیج پایین تر از عدد یک قرار دارد برای رفع این مشکل باید شیر آب را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و زمانی که عقربه روی یک و نیم قرار گرفت، شیر را به طور کامل ببندید و دستگاه را ریست کنید تا مشکل برطرف شود.

این خطا یکی از خطاهای رایج پکیج است و می‌توان گفت به صورت دائمی و همیشگی اتفاق می‌افتد. علاوه بر افت فشار، کمبود آب در پکیج نیز منجر به چشمک زدن چراغ ۴۰ ۷۰ می شود و همچنین خراب بودن پرشر سوئیچ نیز موجب چشمک زدن این چراغ می‌شود که باید رفع شود.

برای رفع این مشکل می‌توان پرشر سوئیچ را تعویض کرد، اما اگر به صورت دائمی با کاهش فشار آب مواجه هستید بهتر است از پمپ برای تقویت فشار استفاده نمایید. این مشکل آب بیشتر در طبقات بالاتر ساختمان مشاهده می‌شود و استفاده از پمپ بهترین راه حل است.

فشار کم را باید جدی بگیرید، چون اگر رفع نشود با خاموشی دائمی پکیج مواجه خواهید شد.

اگر در زمینه پکیج و مشکلات آن اطلاعات کافی ندارید بهتر است با نمایندگی‌های مجاز پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید تا متخصصان این مرکز در اسرع وقت به رفع مشکل پکیج بپردازند.

علت چشمک زدن چراغ ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

عوامل زیادی می‌توانند علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور باشند، از جمله می‌توان به خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ اشاره کرد. این چراغ هشدار به دلایل مختلفی ممکن است شروع به چشمک زدن کند که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

علت خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور را می‌توان بالا رفتن دمای سنسور حرارتی یا داغ شدن بیش از اندازه پکیج دانست که وقتی آب در پکیج به درستی جریان نداشته باشد، این مشکل ایجاد می‌شود. گاهی اوقات در داخل لوله های انتقال رسوب ایجاد می‌شود که این رسوب مانع از گردش آب می‌شود، در این صورت باید عمل رسوب زدایی انجام شود تا گردش آب به حالت عادی و نرمال برگردد.

اگر پمپ دستگاه خراب یا سوخته باشد، در این صورت نیز، دمای سنسور حرارتی افزایش می‌یابد و این خطا ایجاد می‌شود .

عامل دیگری که موجب بروز این ارور می‌شود، خرابی ترموستات و ترمیستور شوفاژ است که تعمیر یا تعویض این قطعات کار بسیار تخصصی و حرفه‌ای است و باید توسط متخصصان مجرب انجام شود. همچنین ممکن است شیر رادیاتور بسته باشد که در این صورت آب وارد پکیج نمی‌گردد و این چراغ به حالت چشمک درمی‌آید. در اکثر مواقع این خطا به دلیل اشتباه مصرف کردن از پکیج یا عدم بررسی منظم آن می‌باشد، مثلا گاهی اوقات ممکن است افراد بدون اینکه درجه شوفاژ را روی صفر قرار دهند، اقدام به بستن شیرهای ورودی کنند که این امر سبب گرفتگی مدار شوفاژ خواهد شد.

شعله پکیج باید همیشه در اندازه استاندارد و معین باشد. اگر شعله پکیج بیش از حد بالا رود سبب گرم شدن ناگهانی پکیج شده است، از این رو، این چراغ به حالت هشدار و چشمک درمی‌آید. در این هنگام باید دمای پکیج را کم کرد تا مشکل رفع شود

علت چشمک زدن چراغ ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ ۴۰ ۶۰ ۷۰پکیج ایران رادیاتور

همان طور که بیان شد، عوامل مختلفی می‌توانند علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج ایران رادیاتور باشند. وقتی این چراغ چشمک می زند، یعنی اینکه در فن یا پرشر فن مشکلی به وجود آمده است، از این رو سراغ قطعات دیگر نروید.

در حالت طبیعی پرشر فن فرمان سالم بودن فن را به برد می‌دهد، اما وقتی این خطا رخ می‌دهد یعنی در این مسیر مشکلی به وجود آمده است و عملکرد دستگاه بهینه و مطلوب نیست.

مهم ترین علت به وجود آمدن این مشکل، خرابی پرشر فن می‌باشد. این قطعه قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. خرابی برد دستگاه نیز سبب بروز این مشکل می‌شود، زمانی که پرشر فن، فن را بدون وقفه می‌چرخاند، یعنی دچار مشکل شده و در اسرع وقت باید توسط متخصص تعویض شود.

 پره های فن نیز از قطعات مهمی هستند که بروز مشکل در آن‌ها نیز سبب روشن شدن این چراغ خواهد شد. در بعضی مواقع مشکل پره ها با یک روغن کاری ساده رفع می‌شود، اما گاهی اوقات پره ها شکسته شده اند و باید تعویض شوند.

در فصل تابستان این خطا به دلیل باد کولر ایجاد می‌شود. این باد سبب به حرکت درآمدن فن می‌شود و پرشر فن دچار اشتباه شده و این خطا روی می‌دهد.

همچنین از عوامل دیگر ایجاد این خطا می توان به گرفتگی شلنگ پرشر فن اشاره کرد که در این صورت برای رفع این مشکل نیز شلنگ باید تعویض شود.

 برای پکیج ممکن است مشکلات زیادی به وجود آید که هر مشکل مربوط به یک قطعه می‌شود و این مشکل بر روی پکیج با چشمک زدن چراغ نمایان می‌شود که هر چراغ با کدهایی رمزگذاری شده که تعمیرکاران با آن‌ها آشنایی کامل دارند و با مشاهده این کدها به سرعت به مشکل پکیج پی می‌برند و در اسرع وقت به رفع آن می‌پردازند، از این رو کوچک ترین ارور و هشدار چراغ‌های پکیج را جدی بگیرید و برای رفع آن اقدام نمایید تا بتوانید از پکیج خود برای سالیان سال استفاده نمایید و با سرویس مرتب آن، طول عمر آن را افزایش دهید.