علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور آیا شماهم به دنبال علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور هستید و دوست دارید مطالب بیشتری در مورد پکیج ایران رادیاتور بدانید؟ با ما همراه باشید.

در این پکیج ها هر چراغ و روشن یا خاموش شدن و یا چشمک زدن آنها به یک معنی می باشد و برای بهتر متوجه شدن نقص فنی این پکیج ها باید به چراغ های آن نگاه کنید و چک کنید تا زمانی که دچار نقص فنی شد و یک چراغ آن به طور غیر قابل طبیعی روشن یا خاموش یا در حالت چشمک قرار گرفت، متوجه باشید که این پکیج با چه مشکلی رو به رو است. در این مقاله می خواهیم با علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور آشنا شویم و معانی هر کدام از چراغ ها را دریابیم، البته این را هم باید بدانید که در بعضی از پکیج ها صفحه نمایش فعال است و دیگر با روشن خاموش چراغ ها و یا ارور چراغ ها نقص فنی آنها مشخص نمی شود، اما در پکیج هایی مانند پکیج ایران رادیاتور بایستی از طریق واکنش های چراغ ها متوجه نقص فنی آنها شوید.

این چراغ ها مبنی بر تعداد اعداد خاصی روی دستگاه قرار دارند که از عدد ۳۰ تا ۹۰ در زیر هر چراغ قرار دارد که هر کدام از آنها معنی خاص خود را دارند که در ادامه به معانی آنها اشاره خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

معنی ارور چشمک زدن چراغ پکیج

علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور در گام اول بهتر است علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور را بدانید و با آن به طور کامل آشنا شوید. چشمک زدن چراغ رادیاتور در هر حالت به یک معنی می باشد. قابل ذکر است که بدانید روشن شدن و چشمک زدن دو چراغ پکیج به صورت رقص نور و چشمک زدن یک رویداد و یک خبر طبیعی است که به شما اطلاع رسانی می کند که آب گرم مصرفی در حال استفاده است و این حالت طبیعی نشانگر این است که پکیج حالت طبیعی دارد.

در حالت نخست که رویداد طبیعی می باشد جای نگرانی نمی باشد و اما حالت بعدی مثل چشمک زدن چراغ ها به تعداد دو یا سه چراغ به صورت خیلی سریع و تند نشان دهنده یک مشکل می باشد که از این طریق دستگاه ارور داده است و با مشکلی رو به رو می باشد. در این حالت سریعا باید ارور را برسی کرده و آن مشکل را بر طرف کنید و بعد از بر طرف کردن مشکل پکیج باید دستگاه را ریست کرده و آن را روشن کنید و بعد از اطمینان حاصل کردن از اینکه دستگاه دیگر ارور نمی دهد، کار شما دیگر تمام است.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

معنی ارور چشمک زدن چراغ پکیج

معنی چشمک زدن چراغ ۳۰ و ۴۰ پکیج

علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور اگر به طور مداوم چراغ ۳۰ و ۴۰ پکیج شما روشن شد و شروع به چشمک زدن کرد، بهتر است بدانید که شما اگر در قالب یک فرد ساده هستید نمی توانید مشکل آن را بهبود ببخشید و بهتر است هرچه سریع تر این مشکل را با تعمیرکار های پکیج در میان بگذارید تا به صورت تخصصی این مشکل رفع شود.

در بیشتر و اکثر مواقع که چراغ ۳۰ و ۴۰ روشن می شود و شروع به چشمک زدن می کند، برد اکترونیکی دستگاه شما دچار مشکل شده است و اگر درتعمیر آن وقفه بیندازید، ممکن است برد الکترونیکی دستگاه را از دست بدهید و دچار ضرر و زیان مالی شوید.

معنی چشمک زدن چراغ ۷۰ و ۴۰ پکیج

شاید شماهم دچار این مشکل شده اید که چراغ ۴۰ و ۷۰ پکیجتان دچار اختلال شود چشمک زدن تند چراغ های 40 و 70 است نشان دهنده یک نقص فنی است و شما سریعا باید مشکل آن را بر طرف کنید. در اکثر مواقع این رویداد در اثر نبود بیش از حد فشار آب در مدار رادیاتورها و پکیج می باشد، یعنی فشار آب کافی نیست و پکیج دچار نقص شده است و نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

اگر با این این ارور رو به رو شدید اولین کاری که باید بکنید این است که به درجه شیشه ای دستگاه توجه کنید، زیرا این درجه که روی پکیج شما است، مانومتر فشار آب نامیده می شود و کار آن نشان دادن اندازه ی آب در مدار رادیاتورها می باشد.

توجه داشته باشید که فشار کلی آب پکیج شما باید اکثر مواقع مابین اعداد 0.7 تا 1.5 بار باشد که اگر فشار آب غیز از این مقادیر باشد و کمتر باشد، به پمپ دستگاه یعنی همان پکیج شما فشار زیادی وارد می شود و اگر بیشتر از حد مجاز باشد، این را بدانید که ممکن است خطر ترکیدگی لوله و رادیاتور ها شما را تهدید کند. در این مواقع شما می توانید خودتان هم مشکل را رفع کنید.

برای رفع فشار آب در پکیج باید شیر پرکن را باز کرده و صبر کنید تا درجه آب به همان مقدار گفته شده برسد. این شیر معمولا با رنگ مشکی یا آبی نشان گذاری شده است

معنی چشمک زدن چراغ ۷۰ و ۴۰ پکیج

معنی چشمک زدن چراغ ۸۰ و ۴۰ پکیج

علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور حالا که همه چیز را در مورد علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور دانستید و متوجه شدید چگونه عملی در برابر این رویداد داشته باشید، بهتر است بدانید چشمک زدن همزمان چراغ٨٠و٤٠ هم معانی خاص خود را دارد و اگر این دو چراغ روشن شدند، باید مانند بقیه چراغ ها به دنبال راهی برای حل مشکل پکیج خود باشید، زیرا این رویداد هم نشان دهنده ی یک نقص فنی می باشد که در طولانی مدت ممکن است دیگر اخطار ندهد و دچار ضرر و زیان مالی شود.

دراکثر مواقع اگر دودکش به درستی نصب نشده باشد این دوچراغ روشن می شود و ارور می دهد. البته بهتر است بدانید این مشکل برای پکیج های بدون فن می باشد. در بعضی مواقع هم اصلا جای نگرانی نیست، زیرا مثلا کثیفی یا دود غلیظی راه دودکش را بسته و فن دچار این اختلال شده است.

بهتر است قبل از هر اقدامی فن را تمیز کنید و اگر جا به جایی داشته آن را سر جای خود محکم کنید و اگر فن دچار شکستگی یا غیره شده است ان را تعمیر کنید.

معنی چشمک زدن چراغ ۶۰ و ۷۰ پکیج

این اتفاق در زمانی پیش می آید که مصرف کنندگان از پکیج سیستم یخ زدگی را با پمپ و مشعل به صورت یکباره روشن کرده اند و باعث این رویداد شده است. در بسیاری از مواقع با خاموش کردن یکی از سیستم ها یعنی خاموش کردن پمپ و مشعل یخ زدگی مشکل بر طرف می شود و ارور خاموش می شود. اما اگر این کار را انجام دادید و فرقی در روند ارور چراغ ها نداشت سعی کنید اطلاعات زیادی کسب کنید و یا به تعمیرکار و یا نمایندگی پکیج خود تماس گرفته تا دلیل این ارور را به شما توضیح دهند.

معنی چشمک زدن چراغ ۶۰ و ۷۰ پکیج

معنی چشمک زدن چراغ ۶۰ و ۸۰ پکیج

علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور زمانی که پمپ پکیج شما روشن باشد و همزمان هم عملکرد ضد یخ زدگی روشن باشد، این دو چراغ به صورت چشمک وار شروع به زدن می کند. باید بدانید حتما پکیج شما دارای نقص فنی شده است و مشکلاتی مانند خرابی برد الکترونیکی پکیج و یا قطعی گاز رخ داده و حتی در زمانی که شیر پکیج خراب است هم ممکن است این ارور را بدهد و حتما باید به یک متخصص آن را نشان دهید.

معنی چشمک زدن چراغ ۷۰ پکیج

در اکثر مواقع که چراغ ۷۰ پکیج شروع به چشمک زدن می کند، معانی خاصی دارد. درست در زمانی که داخل مبدل رسوب گرفته شود مبدل حرارتی کار خود را به خوبی نمی تواند انجام دهد و دمای مبدل اصلی دستگاه یا خیلی زیاد یا خیلی پایین می آید. بهتر است در این زمان فرد به رسوب گیری و رسوب زدایی مبدل حرارتی مشغول شود و این کار را به درستی انجام دهد تا مشکل پکیج رفع شود.

حتما بدانید بعد از هر عملکردی برای رفع علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور دستگاه را ریست کنید و اگر مشکل حل نشد پکیج را پیش یک متخصص ببرید، زیرا تمامی این نکات فقط برای اگاهی فرد مصرف کننده می باشد و در زمانی مورد استفاده است ک فرد دسترسی به تعمیرکار و متخصص پکیج نداشته باشد.