علت ارور زدن پکیج امروزه پکیج در ساختمان و آپارتمان های مدرن بسیار پر کاربرد و پرمصرف است و برای گرم کردن محیط داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برای طول عمر بیشتر، باید آن را به صورت دائمی و مرتب سرویس و تعمیر کرد، به همین جهت باید ارورهای آن را جدی گرفت.

علت ارور زدن پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به آن‌ها می‌توان به راحتی مشکل پکیج را رفع کرد. گاهی اوقات این ارورها به دلیل خرابی یک قطعه می‌باشد که با تعویض یا تعمیر آن مشکل رفع خواهد شد، اما گاهی اوقات این ارور و هشدار به دلیل عملکرد نادرست سیستم در نقل و انتقال است که در این صورت نیز با کمک افراد متخصص می توان مشکل را برطرف کرد.

این ارورها با کدهای مشخصی به صورت چشمک زدن، اعداد خاص یا حروف لاتین نمایان می‌شوند که هر کدام به نوعی زنگ هشدار هستند و مشکلی را اعلام می‌کنند و با آگاهی از آنها می توان به راحتی مشکل را عیب یابی کرد و در در اسرع وقت آن را برطرف ساخت.

در واقع این کدها به صورت سیستمی در صفحه پکیج نمایان می شوند که شناسایی آن‌ها کار افراد متخصص و کاربلد می‌باشد و در بسیاری از مواقع کار افراد عادی نیست، از این رو اگر پکیج با مشکل مواجه شد با مرکز تعمیر آن تماس بگیرید تا تعمیرکار مخصوص پکیج به محل شما اعزام شود. این تعمیرکار با اطلاعات و آگاهی کافی می تواند این کدها را شناسایی نماید و مشکل پکیج را رفع کند. در واقع توجه به کدهای خطا و شناسایی علت ارورها مهم ترین و اصلی ترین مرحله در تعمیر پکیج می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده نمایید!

علت ارور زدن پکیج

نحوه عیب یابی از پکیج

بررسی علت ارور زدن پکیج و عیب یابی از پکیج بسیار مهم و ضروری می باشد، در واقع با تشخیص درست عیب و ایراد پکیج می توان آن را تعمیر کرد و مشکل و نقص به وجود آمده را برطرف ساخت. همانطور که اشاره شد کدهای خطا در صفحه پکیج به عیب یابی آن کمک به سزایی می کند، از این رو باید آشنایی کامل به این کد ها داشت، به عنوان مثال چراغ صفحه پکیج که مربوط به شعله است، ممکن است به حالت چشمک درآید. در این صورت برای رفع این مشکل باید قطعات و سیستم مربوط به ایجاد شعله را بررسی کرد، مثلاً در ایجاد شعله، فشار گاز نقش مهمی دارد.

ممکن است این فشار گاز با نوسان مواجه شده باشد و دچار افت شود. در این صورت میزان گاز ورودی کاهش یافته و شعله پکیج خاموش می‌شود، از این رو چراغ مربوط به شعله شروع به چشمک زدن می‌کند. در این هنگام برای عیب یابی باید عوامل موثر در نحوه ورود و میزان گاز ورودی را بررسی نمود.

در واقع روشن نشدن شعله یکی از هزاران مشکل پکیج می باشد که بر اثر عوامل مختلفی به وجود می‌آید، از این رو برای رفع هر مشکل و عیب یابی آن باید تمام قطعات مربوطه و عملکرد دستگاه را بررسی نمود.

گاهی اوقات پکیج روشن نمی شود که این مشکل نیز یکی از مشکلات رایج پکیج می‌باشد و نیاز به عیب یابی سریع دارد. در واقع در ایجاد این مشکل عوامل زیادی دخیل هستند که با شناسایی و عیب یابی آن‌ها می توان این مشکل را نیز به سهولت رفع کرد.

کد های اخطار مهم ترین عامل در نحوه عیب یابی از پکیج هستند و بدون آن‌ها نمی توان مشکل پکیج را شناسایی و برطرف ساخت. برای عیب یابی باید آگاهی کامل نسبت به این کد ها داشته باشید، در واقع آن‌ها نمایانگر سیستم های درونی و داخلی پکیج هستند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده نمایید!

نحوه عیب یابی از پکیج

علت ارور های پکیج ایران رادیاتور

علت ارور زدن پکیج پکیج در مدل‌های زمینی و دیواری و با برند های بسیار متنوع و مختلف وجود دارد. یکی از برندهای بسیار معروف ایران رادیاتور می‌باشد. این پکیج در ایران تولید می‌شود و از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد اما گاهی اوقات با مشکل مواجه می‌شود، از این رو بررسی علت ارور های پکیج ایران رادیاتور بسیار مهم و حائز اهمیت است.

اگر در منزل خود از پکیج استفاده می‌کنید با ما همراه باشید تا علت ارور زدن پکیج را بررسی نماییم و نسبت به آن آگاهی پیدا کنیم.

یکی از ارور های رایج پکیج ایران رادیاتور، سرد بودن آب و پایین بودن دمای آب داخل پکیج می باشد. اگر دمای آب داخل پکیج به حد نرمال نرسد و گرم نباشد، در این صورت پکیج روشن نمی شود. برای این مشکل علت های زیادی را می توان بیان کرد، یکی از علت های این ارور تشکیل رسوب در میله ها و لوله های انتقال آب است. این لوله ها به دلیل مدت استفاده طولانی یا جنس نامرغوب ممکن است دچار رسوب و گرفتگی شوند که در این صورت برای رفع این مشکل باید آن‌ها رسوب زدایی شوند که برای این امر از اسید یا جوهر نمک می‌توان استفاده کرد.

در نوسان بودن میزان فشار آب ورودی نیز یکی دیگر از عوامل گرم نشدن آب می‌باشد که این میزان فشار ممکن است به دلیل خرابی شیر ورودی پکیج باشد که در این صورت یا باید آن را تعمیر کرد یا آن را به طور کامل تعویض نمود.

از دیگر علت های این ارور می توان خرابی سنسور آب را نام برد. این سنسور به مرور زمان ممکن است دچار مشکل شود و حساسیت خود را از دست دهد، در این صورت آب به طور کامل گرم نخواهد شد. برای تعمیر این سنسور باید با مرکز سرویس و تعمیر پکیج تماس گرفت، چون باید بسیار با دقت انجام شود.

علت ارور های پکیج ایران رادیاتور

علت ارور های پکیج بوتان

علت ارور زدن پکیج پکیج بوتان یکی دیگر از برندهای بسیار معروف و مشهور در سراسر دنیا می باشد که در اندازه و سایزهای مختلف و متناسب با فضاهای گوناگون طراحی و تولید می شود، اما این پکیج نیز مانند سایر برندها ممکن است دچار خطا و مشکل شود که علت ارور های پکیج بوتان نیز بسیار متفاوت می‌باشد، از این رو در این مقاله قصد داریم به ارورهای رایج این پکیج بپردازیم.

علت ارور پکیج ممکن است زرد بودن شعله باشد. شعله زرد رنگ نشانه کارکرد نادرست سیستم است و در اسرع وقت باید رفع شود. عوامل مختلفی سبب ایجاد شعله زرد رنگ می‌شوند مثلا کمبود هوای کافی در اطراف پکیج، گرفتگی دودکش، کثیف بودن جای مشعل، استفاده از ژیگلور نامناسب و غیره که همگی از علت‌های ارور مربوط به شعله هستند و توسط افراد متخصص و کاربلد باید رفع شوند.

یکی دیگر از ارورهای بسیار مهم در پکیج بوتان، عدم جایگزینی دودهای ایجاد شده با هوای تازه است. این ارور بسیار جدی است، چون سلامت افراد در گرو عملکرد صحیح آن است. علت این ارور می‌تواند خرابی ترموستات، گرفتگی دودکش و یا خرابی فن باشد. وقتی کد اخطار آن روشن می‌شود و شروع به چشمک زدن می‌کند، در کمترین زمان ممکن باید این مشکل رفع شود، چون با استنشاق این دودها ممکن است مشکلات جدی تنفسی برای افراد پیش آید، از این رو این ارور را مانند سایر ارورها جدی بگیرید.

معمولا ارورهای این پکیج با کدهای اخطار عددی به همراه حروف لاتین نمایان می‌شوند، اما گاهی اوقات تغییر رنگ چراغ‌های صفحه پکیج نیز خبر از وجود ارور و مشکل در سیستم می‌دهد، مثلا چراغ هشدار ممکن است به رنگ سبز، زرد و قرمز درآید که این رنگ‌ها یا به صورت ثابت یا چشمک زن هستند که هر کدام معنا و مفهوم خاصی دارند و به صورت کامل در دفترچه راهنما بیان شده‌اند و کمک به سزایی در رفع مشکل می‌کنند.

علت ارور های پکیج بوتان

علت ارور های پکیج بیتا

علت ارور زدن پکیج پکیج بیتا نوع دیگری از پکیج است که به صورت فن دار یا بدون فن تولید می‌شود و با توجه به نوع کاربرد می‌توان آن را تهیه کرد و از کیفیت آن برای گرم کردن فضا بهره‌مند شد. این پکیج هم مانند سایر محصولات ممکن است دچار مشکل و آسیب شود، از این رو باید به دنبال علت ارور پکیج بود. وقتی مشکلی در این محصول به وجود می‌آید چراغ‌های آن به حالت چشمک یا ثابت درمی‌آیند. علت چشمک زدن چراغ پکیج بیتا ممکن است یک خرابی ساده باشد و یا ممکن است به دلیل یک مشکل اساسی و جدی به وجود آید.

وقتی در این پکیج چراغ سبز روشن می‌شود، به معنای این است که کلید حرارتی مبدل فعال شده و ارتباط آن با برد قطع شده است، در این صورت باید به رفع مشکل پرداخت و ارتباط با برد را دوباره ایجاد کرد. اگر آن هر پنج ثانیه یکبار روشن شود به معنای عدم دریافت گرما است و در نتیجه پکیج به حالت غیر فعال درآمده است.

اگر آن هر نیم ثانیه چشمک بزند، یعنی پمپ خراب شده است و باید با پمپ جدیدی تعویض شود. اگر چراغ قرمز روشن شود، یعنی در ترموستات مشکلی ایجاد شده است یا شعله تشکیل نشده که روشن شدن این چراغ‌ها به صورت ثابت یا چشمک هر کدام معنا و مفهوم خاصی دارد که اگر با مطالعه دفترچه راهنما متوجه نشدید، با سرویسکار آن تماس بگیرید، چون تعداد و مدت زمان چشمک زدن آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد و یکسان نمی‌باشد.

تمام مدل‌های پکیج مانند بوتان، بیتا، ایران رادیاتور و غیره ممکن است با مشکل و خرابی مواجه شوند و ارورهای خطا در آن‌ها نمایان شود که در اسرع وقت باید به عیب یابی و رفع آن‌ها اقدام کرد. این اقدامات به موقع به عملکرد مناسب و طول عمر آن‌ها کمک به سزایی می‌کند.