طرز تعمیر پکیچ پکیج ها به دو صورت دیواری و ایستاده هستند و به عنوان سیستم گرمایشی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. امروزه این وسیله با پیشرفته ترین قطعات و کارایی وارد خانه ها شده و توانسته سیستم گرمایشی پیشرفته را به آنها ارائه دهد. قطعاً در درون پکیچ قطعات و اجزایی وجود دارد که در کنار هم توانسته اند یک محصول با کیفیت را به شما ارائه دهند، ولی هر کدام از آنها ممکن است به دلیل عوامل مختلفی با مشکل مواجه شوند که اگر شما سریع عیب را نیابید، ممکن است به قطعات اصلی آسیب وارد کند.

گاهی اوقات تعمیر کردن این محصول کار بسیار سختی است و به هیچ عنوان شما نمی توانید آن را تعمیر کنید، چون نیاز به تخصص دارد و هرکدام طرز تعمیر پکیچ متفاوتی دارند، پس باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.

مشکلاتی در این محصول وجود دارد به عنوان مثال ممکن است پکیج شما با نشتی آب مواجه شود و یا گاهی اوقات به خوبی هوا را گرم نکند که همه این موارد مشکلات اصلی می باشد که ممکن است شما را نگران کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

طرز تعمیر پکیچ

آشنایی با قطعات پکیج

طرز تعمیر پکیچ وقتی پکیج شما با مشکلاتی مواجه شد، شما قطعاً باید به تعمیرات پکیج بپردازید که قبل از هر چیزی شما باید با قطعات و اجزای آن آشنا شوید و بدانید که هر کدام از آنها چه کارایی دارند و چگونه قابل عوض کردن می باشند و طرز تعمیر پکیچ را بیاموزید.

قطعات و اجزای پکیج به چهار دسته تقسیم می شوند که ما در اینجا می توانیم به برد الکترونیکی، حسگرها، قطعات برای اجرای فرمان و قطعات مکانیکی اشاره کنیم.

یکی از قطعات اصلی که در پکیج وجود دارد برد الکترونیکی می باشد که وظیفه اصلی آن تجزیه و تحلیل داده های ورودی و خروجی پکیج می باشد و یکی از وظیفه های اصلی پکیج را انجام می دهد.

قطعه دیگر به نام حسگر می باشد که به انواع مختلفی تقسیم می شود و یکی از پرکاربردترین آنها سنسورهای حرارتی می‌باشند که وظیفه آنها اعلام وضعیت دستگاه به برد کنترل است. قطعات برای اجرای فرمان پس از گرفتن دستورات از برد، کنترل وظیفه خود را انجام می دهند که به چند قسمت تقسیم می شوند که یکی از قسمت‌های آن به نام شیر کنترل گاز می باشد.

شما برای تعمیر کردن پکیج حتماً باید قطعات مکانیکی را بشناسید، چون این قطعات نقش بسیار مهمی دارند به عنوان مثال یک مبدل حرارتی وجود دارد که گرما را به درون لوله ها انتقال می دهد.

به مرور زمان پکیج ها در حال پیشرفت هستند و همین امر باعث می‌شود که محصولات جدیدی وارد بازار شوند که هر کدام از آنها قطعات فنی و پیچیده تری دارند که کارایی آنها و مشکلات شان با پکیج های قدیمی متفاوت است.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

آشنایی با قطعات پکیج

معنی کد خطاهای پکیج

طرز تعمیر پکیچ در انواع مختلفی از پکیج خرابی وجود دارد که علت آن با خطاها و ارور ها نشان داده می‌شود و برای بسیاری از افراد سوال است که معنی ارور پکیج چیست که ما در اینجا به صورت جزئی می خواهیم به معنی کد خطاهای پکیج بپردازیم.

وقتی کد خطای ۴۷ به نمایش گذاشته می شود نشان دهنده کمبود بیش از حد فشار آب در رادیاتور می باشد و یا اگر با کد خطای ۸۰ مواجه شدید و به هر دلیلی شعله ها روشن نشدند، علت آن قطع شدن گاز و یا خرابی شیر کنترل گاز است.

ارورهای پکیج متفاوت می باشد که هر کدی را که بر روی صفحه نمایشگر مشاهده می‌نمایید نشان دهنده خرابی در بخش خاصی از دستگاه است، در نتیجه بعد از مشاهده نمودن ارور باید در جستجوی این باشید که کدام یک از بخش های پکیج خراب شده است.

وقتی شما علامت ارور را مشاهده می نمایید باید به بخش پشت پکیج که کمپرسور در آنجا قرار دارد نگاه کنید که این کمپرسورها اتصالات برق را برعهده دارند، در نتیجه اطمینان پیدا کنید که کمپرسور شما روشن است و اگر مشکلی در این قسمت نباشد ممکن است در برد الکتریکی مشکلی به وجود آمده باشد.

معنی کد خطاهای پکیج

نحوه عیب یابی از پکیج

عیب یابی پکیج کار بسیار سختی است که شما باید تخصص و دانش طرز تعمیر پکیچ را داشته باشید. اولین موردی که شما باید در عیب یابی در نظر بگیرید، برند و مدل محصول می باشد، چون انواع مختلفی از برندها وارد بازار شده که هر کدام از آنها از نظر ساخت با یکدیگر متفاوت هستند که قطعاً ایجاد عیب در آنها نیز متفاوت است.

یکی از عیب هایی که در این محصول ممکن است ایجاد شود روشن نشدن پکیج می باشد که به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل هواگیری نکردن پکیج و یا ایجاد رسوب در ناحیه لوله ها است.

در بیشتر اوقات با نشتی آب مواجه می شوید که شاید از نظر شما یک مشکل جزئی باشد ولی اگر آن را به موقع عیب یابی و تعمیر نکنید مشکلات دیگری ایجاد می‌شود. عاملی که ممکن است با نشتی آب مواجه شوید وجود ترک در مبدل حرارتی می باشد.

اگر شما عیب یابی را به موقع انجام ندهید به مرور زمان با صدای زیاد پکیج مواجه می شوید که علت آن این است که هوا یا حباب در پمپ ایجاد شده و در گردش پمپ خلل ایجاد می کند.

نحوه عیب یابی از پکیج

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج

طرز تعمیر پکیچ وقتی شما با گرم نشدن آب پکیج مواجه می‌شوید باید علت این امر را بدانید. یکی از علت هایی که شما با گرم نشدن آب پکیج مواجه می‌شوید، خرابی سنسور دما می باشد. از آنجا که این قطعه نقش بسیار موثری بر گرم شدن آب دارد و وقتی دچار مشکل شود قطعا نمی تواند آب را گرم کند و علت خرابی این قطعه می تواند موارد بسیار زیادی باشد. یکی از علت‌هایی که بسیار ساده است و شما با کمترین زمان و هزینه می توانید آن را برطرف کنید، این است که گاهی اوقات مسیر لوله کشی بسیار طولانی است و زمانی که آب از مخزن گرم می شود تا به پکیج برسد قطعا آب گرم شده، خنک می شود.

آبی که باید در درون مخزن و یا پمپ ذخیره شود نباید بیش از اندازه سرد باشد بلکه باید یک آب ولرم باشد تا با کمترین دما سریع گرم شود، پس یکی از علت گرم نبودن آب این است که آب ورودی بیش از اندازه سرد است.

اگر میزان سوخت در پکیج کم باشد دمای شعله پایین می آید و مدت های طولانی طول می کشد تا آب گرم شود.

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج

علت نشت آب از پکیج چیست ؟

طرز تعمیر پکیچ عوامل مختلفی وجود دارد که شما با نشتی آب در پکیج های دیواری و ایستاده مواجه می شوید که یکی از علت ها فرسایش در لوله ها می باشد. وقتی لوله ها با فرسودگی و رسوبات مواجه شوند به مرور زمان مقاومت اولیه خود را از دست می‌دهند و وقتی آب از درون این لوله ها عبور می کند، مقاومت زیادی برای نگهداری آب ندارند و کم‌کم با سوراخ و یا شکستگی مواجه می‌شوند و آب از درون لوله ها به بیرون ریخته می شود.

یکی دیگر از علت هایی که شما با نشتی آب مواجه می‌شوید خرابی پمپ است. هنگامی که پمپ ها دچار رسوب شوند و یا میزان گرما بیش از اندازه زیاد شود، پمپ ها توان کارایی اولیه خود را ندارند.

اگر میزان فشار در دستگاه در درجه بسیار زیادی تنظیم شده باشد این امر باعث می‌شود که شما با نشتی آب در پکیج مواجه شوید و دلیل اصلی این امر این است که مقدار فشار زیاد و دستگاه دچار انفجار و یا نشتی می شود. گاهی اوقات پکیج به صورت صحیح نصب نشده و یا در مکانی که قرار گرفته است مناسب پکیج نبوده و شما سریع با رسوبات مواجه می شوید و یا قطعات به صورت نامناسب و شل نصب شده اند و نتیجه آن نشتی بیش از اندازه آب از پکیج می باشد.

تعمیرکاران طرز تعمیر پکیچ را به خوبی می دانند و در این زمینه تجربه کافی دارند و در سریع ترین زمان به حل این مشکلات می پردازند.

علت نشت آب از پکیج چیست ؟

مشکلات رایج پکیج

طرز تعمیر پکیچ تعمیر پکیج نیاز به تخصص دارد، چون مشکلات بسیار زیادی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی در پکیج ایجاد شود که تعمیر هر کدام از آن‌ها نیاز به تخصص دارد و همچنین فرد مورد نظر باید سریع مشکلات رایج پکیج را بیابد و آن را تعمیر کند. از این رو شما وقتی آموزش لازم را برای طرز تعمیر پکیچ ببینید قطعا می توانید مشکلات رایج را در کمترین زمان بدون نگرانی برطرف کنید.

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با آن مواجه هستند این است که وقتی شیر آب را باز می کنند مدت زیادی طول می کشد تا آب گرم شود، علت اصلی مشکل این است که لوله ها دچار فرسودگی شده‌اند و یا ممکن است مسیر لوله ها مسدود شده باشند.

یکی دیگر از مشکلاتی که از گذشته تا به امروز ممکن است برای تمام افراد اتفاق بیفتد این است که پکیج خود به خود خاموش می شود. علت می‌تواند این باشد که مقدار آب بسیار کم است و پکیج به دلیل نداشتن آب موجود سریع خاموش می شود.

پکیج ها صدای نرمالی دارند ولی گاهی اوقات صدا بیش از اندازه زیاد می‌شود که شما باید مشکل آن را بیابید که علت اصلی آن ممکن است این باشد که سیستم تهویه با گرد و غبار مواجه شده است که شما هر چه سریع تر باید محل را تمیز کنید تا از صدای زیاد در امان باشید.

مشکلات رایج پکیج

نکات مهم تعمیر پکیج

طرز تعمیر پکیچ یکی از موارد مهمی که شما باید در تعمیر این محصول در نظر داشته باشید این است که هر وقت با مشکلی مواجه شدید نیاز نیست که آن را هر دفعه به مکان‌های مختلفی برای تعمیر ببرید بلکه یک مکان را در نظر بگیرید و از سرویس و خدمات آنها بهره‌مند شوید.

قبل از اینکه شما به تعمیر بپردازید باید پکیج را از اتصالات برق و آب جدا کنید تا با مشکلاتی مواجه نشوید و سر فرصت به تعمیر این محصول بپردازید‌.

برای تعمیر کردن پکیج از افراد حرفه ای و متخصص استفاده کنید تا آنها هرچه سریع تر عیب و مشکل را بیابند. وقتی شما به تعمیر پکیج می پردازید قبل از هر چیزی باید مشکل اصلی آن را بیابید، چون این امر باعث می‌شود شما در کوتاه ترین زمان عیب را برطرف کنید و همچنین توجه به نوع پکیج یکی از نکات بسیار مهم است که در هنگام تعمیر باید به آن اشاره شود.

اگر قطعه ای در پکیج با فرسودگی و رسوبات مواجه شد و نیاز به تعمیر و یا جایگزین شدن داشت، بهتر است از برندهای خارجی استفاده کنید تا در زمان‌های دیگر با این مشکل مواجه نشوید.