خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری زندگی متمدن بشر همواره دنبال راهی برای رفاه بیشتر بوده و هست و یکی از عوامل اصلی رفاه، ثابت نگه داشتن دما نزدیک به دمای مناسب بدن انسان در فصل سرد و گرم است، از همین رو وسایل گرمایشی و سرمایشی همواره جایگاه ویژه ای در میان وسایل خانه داشته اند تا جایی که گاها از حالت اسباب متحرک منزل، تبدیل به امکانات ثابت یک ساختمان شده اند .

در ابتدا تمام مسئولیت گرمایش محل زندگی منحصر به آتش بود و تا مدت های طولانی آتش های هیزمی گرمابخش محیط زندگی بشر بودند، اما بعد از مدتی بخاری ها جایگاه خود را بین وسایل خانه محکم کردند. بخاری ها هم گرمایش را از آتش می گیرند، فقط کمی منظم شده اند و مخزن سوخت دارند و گرما را کمی یکنواخت ار از آتش پراکنده می کنند. ضمن اینکه سیستم دودکش باعث شده در فضاهای بسته با ایمنی بیشتر استفاده شوند.

اما با گسترش زندگی شهری، بخاری ها نمی توانند پاسخگوی سطح رفاه و سطح نیاز جامعه باشند، همچنین آتش حتی به صورت بخاری سطح ایمنی پایینی دارد و خطرناک است، اینجا بود که نیاز به ترکیب ظرفیت گرمایشی آب و آتش احساس شد و سیستم های موتورخانه، دیگ بخار و رادیاتور ها متولد شدند و به مرور کوچک و کوچک تر شده و پکیج گرمایشی متولد شد .

یک آبگرم کن سریع و مدرن که هم آب گرم یک واحد مسکونی را تهیه می کند و هم آب گرم مورد نیاز رادیاتورها و در نهایت موجب گرمایش محیط با کمترین آلودگی خواهد شد. اما هر تکنولوژی ای هر قدر که پیشرفت کند، دردسرهای آن نیز به نسبت افزایش خواهد داشت.

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری در جهت بهبود عملکرد پکیج جزو سری خدماتی است که این روزها بسیار ضروری است . عیب یابی و خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری و هر سیستم گرمایشی پیشرفته دیگری، همزمان با افزایش تعداد خانه هایی که از این سیستم گرمایشی استفاده می کنند موضوع مهمی است که تولیدکنندگان این پکیج ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

در حقیقت خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری از ابتدا پروسه تولید آن باید آغاز شود، یعنی همزمان با طراحی و تولید این سیستم افرادی گام به گام با عملکرد و جزئیات سیستم و همچنین عیب یابی آن آشنا شوند و اشکالاتی که ممکن است برای پکیج ها به وجود بیاید را پیش بینی کرده و راه حل هایی از پیش آماده داشته باشند، چرا که امروزه خدمات پس از فروش نقش ویژه ای در تعیین مرغوبیت یک کالا ایفا می کند.

در واقع عصر رقابت در تولید مدت ها است منسوخ شده و جای خود را به رقابت در ارائه خدمات پس از فروش در میان تولید کنندگان لوازم خانگی داده است. در میان تولیدکنندگان پکیج دیواری به جرات می توان گفت برندی دارای برتری است که خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری را قوی تر و دقیق و سربع، به مشتری خود ارائه دهد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر کولر گازی را نیز مشاهده فرمایید!

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری

پکیج دیواری چیست ؟

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری برای صحبت راجع به تعمیر پکیج دیواری ابتدا لازم است بدانیم پکیج دیواری چیست و با چه منطق و سیستمی کار می کند. پکیج دیواری در واقع ترکیب یک سیستم گرمایشی بسته و باز است. قبل از متولد شدن پکیج های دیواری، خانه ها از آبگرمکن و بخاری برای گرمای آب و محیط استفاده می کردند تا اینکه مشکلاتی که بخاری ها برای خانه ها به وجود می آورد و کمبودهایش طراحان و تولید کنندگان را تشویق به طراحی سیستم جدیدی کرد که همزمان با گرم کردن آب مصرفی خانوار، گرمابخش فضای خانه نیز باشد . بنابراین سیستم موتورخانه و رادیاتور ها متولد شدند.

ایده اصلی رادیاتورها از لوله های آب گرم نشات گرفت، از جایی که متوجه شدند فضاهایی که در مجاورت لوله های آب گرم هستند نیازی به گرم شدن در زمستان ندارند، بنابراین اگر امروز دغدغه تعمیر پکیج دیواری را داریم، از همین ایده نشات گرفته است.

تولیدکنندگان سیستمی طراحی کردند که آب را در حجم زیاد گرم می کرد و این آب گرم در لوله های باز برای مصرف و در لوله های بسته که همان رادیاتورها بودند، برای گرمایش استفاده می شد. این سیستم هنوز هم استفاده می شود، اما اشکالات و نواقصی دارد که باعث شده تولیدکنندگان سیستم جدیدتری طراحی کنند به نام پکیج دیواری.

پکیج دیواری در حقیقت یک موتورخانه کوچک اما با سرعت و ظرفیت گرمایشی بالاست. اما هر اندازه که یک سیستم جدیدتر و بهینه تر شود، نیاز به عیب یابی و برنامه ریزی خدمات بیشتری پیدا می کند، به همین دلیل تعمیر پکیج دیواری و پیش بینی عیب هایی که ممکن است برای آن ایجاد شود، از زمان تولد آن یک مساله مهم و قابل تامل بوده است .

در ادامه این مطلب قصد داربم موضوع تعمیر پکیج دیواری را با ایرادات رایج این سیستم گرمایشی پر طرفدار مورد بررسی قرار دهبم.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

پکیج دیواری چیست ؟

مشکلات رایج پکیج دیواری

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری قبل از صحبت راجع به مشکلات رایج پکیج دیواری لازم است به طور مختصر و کوتاه قسمت های مختلف آن را معرفی کنبم تا درک مشکلات رایج پکیج دیواری نسبت به شکل عملکرد آن برایتان ملموس و قابل درک باشد. اگر بخواهبم راجع به تمام قطعات پکیج اطلاعات کاملی بیان کنبم، نیاز به ادامه این بحث به طور تخصصی خواهبم بود، اما در حقیقت برای تشخیص مشکلات رایج پکیج دیواری نیازی به این حد از اطلاعات تخصصی نیست و به هر حال هنگام ایجاد مشکل لازم است که با مراکز خدمات مشکلات رایج پکیج دیواری تماس بگیرید و حل مشکل را به آنها بسپارید، اما شناخت کلی و به زبان ساده پکیج ها به شما در انتخاب یک مرکز خوب برای حل مشکلات رایج پکیج دیواری  کمک می کند.

قطعات اصلی پکیج دیواری در اصل شامل یک مشعل یا منبع گرمایشی، یک یا دو مبدل، برد الکترونیکی و تعدادی حسگر است که هر کدام وظیفه خاصی ایفا می کنند تا در نهایت گرمای مورد نیاز آب مصرفی و چرخه آب رادیاتورها تامین شود.

روند کلی به این صورت است که آب وارد مبدل می شود و پس از گرم شدن توسط یک پمپ به دو مسیر لوله کشی خانه و رادیاتورها هدایت می شود .حسگرها نیز وظیفه کنترل فشار ، دما و هدایت گازهای تولید شده در اثر سوخت گاز و کنترل ایمنی محیط هستند و مشکلات رایج پکیج دیواری دقیقا برای همین قسمت های اصلی پیش می آید .

مشکلات رایج پکیج دیواری

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری شامل چه مواردی است؟

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری اینکه خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری چیست، در حقیقت هیچ ربطی به شرکت تولید کننده و برند آن ندارد، بلکه همه برندها موظف اند خدمات استاندارد و معینی برای محصولات تولیدی خود در نظر بگیرند .

برای شروع، نصب صحیح و ایمنی پکیج دیواری یکی از پاسخ های اصلی این سوال است. تصور کنید نصب در زمان فروش به صورت کاملا ایمنی و اصولی انجام شده است، اما همچنان برای حل مشکلات رایج پکیج دیواری این سوال که خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری چیست، به قوت خود باقی خواهد بود.

در جواب این سوال باید بگویبم خدمات اصلی تعمیر پکیج به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول مربوط به سرویس و نگهداری پکیج دیواری است که ماهیت پیشگیرانه دارد و دسته دوم خدمات تعمیر پکیج دیواری است که فقط زمانی لازم می شود که سیستم پکیج دچار ایراد اساسی شده باشد.

اما تشخیص اینکه خدمات مورد نیاز شما از دسته تعمیرات است یا در گروه سرویس دوره ای قرار می گیرد، به این سادگی ها هم نیست. اجازه دهید با یک مثال همه چیز را واضح تر بیان کنیم، اینکه رادیاتورها گرم نمی شوند به نظر یک مشکل اساسی می آید، چرا که در این حالت پکیج دیواری در ظاهر کار اصلی خود که گرم کردن آب است را انجام نمی دهد، اما این مشکل می تواند با یک سرویس دوره ای و هواگیری به کلی برطرف شود، پس پیشنهاد می کنیم تشخیص این موضوع را به یک متخصص تعمیرات پکیج بسپارید.

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری شامل چه مواردی است؟

علت گرم نکردن آب پکیج دیواری

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری همانطور که پیش از این گفته شد، نحوه ی عیب یابی از پکیج دیواری کاری است که نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد، در ادامه چند نمونه از مشکلات رایج پکیج دیواری را بررسی می کنیم که باعث می شود با روند نحوه عیب یابی از پکیج دیواری بیشتر آشنا شوید.

پیدا کردن علت گرم نکردن آب پکیج دیواری، جزو رایج ترین و کلی ترین ایراد های این سیستم پر استفاده گرمایشی است. گرم نشدن آب مصرفی دلایل مهمی می تواند داشته باشد که فهرست آنها شامل موارد زیر است :

  • گرم نشدن آب به دلیل خرابی قطعه ای به نام فلوسوییچ
  • گرم نشدن آب به دلیل عدم کارکرد صحیح سنسور دما
  • خرابی شیر سه طرفه موتوری و همچنین خرابی سوپاپ بای پاس

فارغ از اینکه دلیل گرم نشدن آب کدام یک از این موارد است، شما برای هر یک از آنها هیچ اقدام خانگی ای نمی توانید انجام دهید. در واقع انجام تعمیرات بدون تجربه فقط منجر به ایجاد مشکلات و هزینه های بیشتر خواهد بود، پس توصیه می کنیم نحوه ی عیب یابی از پکیج دیواری را بدون هیچ بهانه ای به متخصصان این خدمات بسپارید.

علت گرم نکردن آب پکیج دیواری

نشانه های خراب بودن منبع تغذیه پکیج دیواری

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری تعمیرات پکیج دیواری جزو مواردی است که به دلیل مسائل ایمنی به هیچ عنوان توصیه نمی شود که با خودآموز و امکانات فنی کم در خانه انجام دهید.

یکی دیگر از مشکلات رایج پکیج دیواری، خراب شدن منبع تغذیه آن است. از نشانه های خراب بودن منبع تغذیه پکیج دیواری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پکیج اصلا روشن نمی شود ، پکیج روشن می شود و چراغ نشانگر عملکرد به جای سبز، قرمز است (یا یک ارور روی صفحه نمایش ظاهر می شود) ، پکیج در ظاهر روشن می شود اما گرمایش صورت نمی گیرد و مورد آخر اینکه پکیج زمان کوتاهی بعد از روشن شدن و شروع به کار خاموش می شود .

منبع تغذیه در حقیقت بخشی از برد دستگاه محسوب می شود و در صورت خراب بودن برای تعمیر آن حتما باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

منبع تغذیه در حقیقت بخشی از برد است که وظیفه کنترل و تبدیل ولتاژ ورودی به پکیج را دارد و در صورت به وجود آمدن مشکل در عملکرد آن، بقیه اجزا پکیج نیز نمی توانند به درستی کار کنند و عملا تمام پروسه ی گرمایش مختل خواهد شد.

اکثر موارد مربوط به تعمیرات پکیج دیواری، دقیقا شبیه خرابی منبع تغذیه هستند، یعنی برای رفع آن نیاز به اقدامات تخصصی است.

نشانه های خراب بودن منبع تغذیه پکیج دیواری

علت خاموش شدن پکیج دیواری

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری علت خاموش شدن پکیج دیواری می تواند از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار گیرد. یکی از واضح ترین آنها که پیش از این هم بیان شد، وجود اشکال در منبع تغذیه و برد دستگاه است. دلیل دیگر خاموش شدن پکیج دیواری به سنسور های حساس به دود و مونوکسید بر می گردد، به این روال که در صورت تشخیص فضای مسموم توسط سنسورها، برد دستور خاموش شدن پکیج را صادر می کند، بنابراین گاهی با اقدامات ساده ای مثل بهینه سازی فضای قرار گرفتن پکیج و استاندارد سازی دودکش، مشکل به کلی رفع می شود.

گاهی نیز مشکل اساسی تری وجود دارد مثل برخی ایرادات اساسی در قطعات برد اصلی یا وجود مشکل در ترموستات و سنسور های یون و یا وجود بستگی در مدار گرمایش که می تواند به دلیل رسوب گرفتگی لوله ها باشد .

در برخی از انواع پکیج دیواری یخ زدن لوله های میعان نیز دلیل دیگر خاموش شدن پکیج است که با ریختن آب گرم روی لوله ها مشکل حل خواهد شد.

علت خاموش شدن پکیج دیواری

نشانه های خراب بودن سیستم کنترل پکیج دیواری

خدمات اصلی تعمیر پکیج دیواری تعمیر سیستم کنترل پکیج دیواری یکی دیگر از نیاز های تعمیراتی در انواع پکیج ها بعد از گذشت زمان است. از نشانه های خراب بودن سیستم کنترل پکیج دیواری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم تعادل دمای محیط ، نامتعادل بودن دمای آب ، خاموش شدن بی دلیل پکیج به طوری که وقتی دوباره آن را روشن کنید به درستی کار کند اما بعد از مدتی کار کردن دوباره خاموش شود و…

سیستم کنترل پکیج دیواری در واقع امکانی است که پکیج های نسبتا جدید دارا هستند و به وسیله آن کیفیت و کمیت عملکرد پکیج تحت کنترل خواهد بود . برای تعمیر سیستم کنترل پکیج دیواری نیاز است که ابتدا از طریق نشانه های خرابی مطمئن شویم مشکل دقیقا متوجه کدام بخش از سیستم کنترل پکیج دیواری است، سپس حل مشکل را از طریق یک نمایندگی معتبر از برند پکیج خود پیگیری کنیم.

این روند به ما کمک می کند با تشخیص به موقع و درخواست خدمات با کیفیت، از ایجاد خسارت بیشتر و اتلاف هزینه و وقت جلوگیری کنیم.

در انتها لازم است بدانید تعمیر سیستم کنترل پکیج دیواری یا هر قسمت دیگری از پکیج که با مشکل رو به رو شود، باید در مراکز معتبر انجام گیرد و مورد مهم تر اینکه با سرویس های ساده دوره ای پکیج دیواری خود، می توانید به سادگی از به وجود آمدن بسیاری از مشکلاتی که در این مطلب گفته شد، جلوگیری کنید.