تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران هزینه های مختلفی دارد که بستگی به نوع خدماتی دارد که این خدمات شامل تعمیرکولرگازی تا تعویض قطعات مصرفی و آسیب دیده و.. می باشد. در برخی از موارد این تعمیرات بر اثر خاموش شدن دستگاه اتفاق می‌افتد که به دلیل اتصالات در برق ساختمان و همچنین نیم سوز شدن برد کولر و خرابی کمپرسور ها و خیلی از موارد دیگر می تواند باشد.

همه خدمات و تعمیرات در محل به درخواست شما و در حضور خود شما انجام می‌شود، در نتیجه به هیچ عنوان نیاز به انتقال و جابجایی نخواهید داشت که از خدمات بسیار خوب تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران می باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج بوتان را نیز مشاهده فرمایید!

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران

علت عدم ایجاد باد خنک در کولرگازی

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران یکی از علل عدم ایجاد باد خنک در کولرگازی، تنظیم نادرست ترموستات است که در نتیجه در این مواقع شما باید ابتدا دمای کولر را بر روی مقادیر متفاوتی از درجات قرار دهید و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مشاهده نمودن باد گرم می توان گفت که علت حذف ترموستات می باشد، زیرا در این حالت دستگاه قادر به کار بوده ولی باد سرد نمی دهد.

خراب و یا کثیف بودن کندانسور از دیگر دلایل می باشد، زیرا این قطعه انتقال گرما را به درون لوله ها و همچنین محیط بیرونی برعهده دارد و در صورتی که کندانسور خراب شده باشد انتقال حرارت از مبرو به هوا به درستی انجام نمی شود.

یکی دیگر از عوامل تعمیر کولرگازی که باد خنک نمی‌زند، انتخاب نادرست در اندازه کولر می باشد، به همین منظور قبل از خرید کولرگازی حتماً باید متراژ محیط به خوبی مورد بررسی قرار گیرد، زیرا در صورت کوچک بودن کولرگازی دستگاه قادر به رساندن دمای محیط به دمای تنظیم‌شده نمی باشد و دستگاه به طور یکسره در حال کار کردن خواهد بود، در نتیجه مشکل سرد نشدن اتاق توسط کولر به وجود می آید، در نتیجه به دلیل فشار زیاد روی کمپرسور باعث خرابی و از کار افتادن کولرگازی نیز اتفاق خواهد افتاد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

علت عدم ایجاد باد خنک در کولرگازی

علت تولید صدای زیاد کولرگازی

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران یکی از علل تولید صدای زیاد کولرگازی می تواند تراز نبودن کولر باشد، به گونه ای که در هنگام نصب باید تراز بودن آن بسیار رعایت شود. همچنین امکان دارد بعد از نصب کولر جابجایی اتفاق بیفتد که تراز بودن آن نیز دچار مشکل می شود.

به دلیل اینکه کندانسور در محیط باز و بیرون قرار دارد، امکان دارد که حیوان و یا پرنده به داخل آن برود و به قطعات متحرک آن گیر کند، در نتیجه کولرگازی تولید صدا نماید.

یکی دیگر از علل صدای زیاد کولرگازی، شل شدن پیچ و مهره های کندانسور بوده، زیرا کندانسورها به واسطه پیچ و مهره ها بر روی پایه ها قرار می گیرند و امکان دارد که پس از مدتی پیچ و مهره ها شل شوند و صدای عجیبی از کولرگازی شنیده شود.

کمپرسور که درون کندانسور کولرگازی قرار دارد بعد از چند سال کار کردن به صورت طبیعی صدایی از خود تولید می کند، در نتیجه یکی از علل صدای زیاد کولرگازی می باشد.

از دیگر علت های تولید صدای زیاد در کولرگازی خرابی موتور فن بوده که برای عیب یابی آن باید بلبرینگ های موتور چک شوند. این کار توسط تعمیرکاران مرکز تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران انجام می شود.

علت تولید صدای زیاد کولرگازی

نشت آب از کولرگازی

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران علت نشتی آب کولرگازی به عوامل مختلفی مرتبط می باشد. پیدا کردن علت نشت کولرگازی می تواند یک مسئله تخصصی و مهم باشد، با این حال خودتان هم می توانید به بررسی دلایل مختلف آن بپردازید و در صورت نیاز، تعمیر نشت آب از کولرگازی را خود انجام دهید.

یکی از دلایل نشتی آب از کولرگازی می تواند کثیف شدن فیلترهای کولرگازی باشد، زیرا در صورتی که شما فیلترهای هوا را نشویید آلودگی و گرد و غبار زیادی روی فیلتر ها جمع می شوند، در نتیجه نشتی آب کولر می تواند به همین موضوع مرتبط باشد.

از دیگر دلایل نشتی آب کولرگازی، کاهش میزان گاز مبرد دستگاه است، در نتیجه در صورتی که متوجه کم شدن کیفیت هوای سرد خروجی از کولرگازی شدید، مشکل از کم شدن حجم گاز دستگاه می باشد.

از دیگر مشکلات مربوط می‌توان به نصب لوله خروجی آب کولرگازی اشاره نمود که یکی از مسائل مهم برای خروج صحیح آب از کولرگازی و عدم نشتی آن است که موارد مختلفی از آن را باید مورد بررسی قرار دهید.

همچنین اگر به نصب کولرگازی و تعادل دستگاه دقت نشود و به شکل نامناسبی نصب شو،د با روشن کردن کولر متوجه تکان خوردن و لرزش دستگاه خواهید شد که این لرزه ها می تواند موجب شکستگی و آسیب دیدن سینی کولرگازی شود، در نتیجه نشتی آب کولرگازی اتفاق می‌افتد.

وقتی پمپ تخلیه کولرگازی دچار آسیب دیدگی و شکستگی و یا حتی گرفتگی شده باشد، در نتیجه این قطعه دیگر قادر نخواهد بود تا نقش خود را به درستی ایفا کند، به همین منظور نمی تواند آب را به بیرون منتقل کند، در نتیجه امکان دارد که شما با نشتی آب کولرگازی مواجه شوید.

بررسی تمام این موارد نیاز به یک فرد حرفه ای دارد که در مرکز تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران پیدا خواهید نمود.

نشت آب از کولرگازی

انواع مدل ارور در کولرگازی چیست ؟

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران وقتی شما کد ارور را روی صفحه نمایشگر کولرگازی مشاهده نمودید حتما باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه نمایید یا در صورت نداشتن دفترچه حتماً باید برای رفع ارور ها اقدامات لازم را انجام دهید.

ارور ها در کولرهای گازی در گروه های خاصی دسته بندی می شوند که یکی از آنها مربوط به مشکلاتی می باشد که در داخل و بیرون سیستم موتور و فن بوده و همچنین مشکلاتی که در سنسور های بیرونی و داخلی دستگاه می باشد، نوع دیگری از آنها خواهد بود.

نوع دیگر ارور ها مربوط به مشکلاتی است که در سوئیچ کنترل دمای کمپرسور دستگاه رخ می دهد و همچنین اشکال در عملکرد سنسور ولتاژ نیز از دیگر ارورها است.

درست کار نکردن دستگاه اینورتر و همچنین هنگ کردن دستگاه از دیگر کدهای ارور می باشد که امکان دارد روی دستگاه مشاهده نمایید و همچنین قطع شدن ارتباط یونیت داخلی و خارجی از دیگر موارد می باشد.

نوع دیگر ارور مربوط به خراب شدن حافظه و مشکل در مدار تغذیه دستگاه است که شما با دانستن تمام آنها به راحتی و در کوتاه ترین زمان می توانید مشکل را به آسانی حل نمایید.

انواع مدل ارور در کولرگازی چیست ؟

علت وجود برفک روی لوله کولرگازی

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران وجود برف روی لوله کولرگازی از دیگر موارد خراب شدن کولرگازی می باشد و از مشکلات نسبتأ رایج بوده که در بخش های مختلف دستگاه اتفاق می افتد. به طور کلی عوامل بسیار زیادی موجب یخ زدن و یا تشکیل برفک در اجزای کولرگازی می شود، به گونه ای که اگر جریان هوا به درستی در لوله ها و کویل ها وجود نداشته باشد، ممکن است این بخش ها دچار برفک شوند و همچنین آلودگی و انسداد فیلترها بر اثر نفوذ گرد و خاک و چربی هم دلیل دیگر برفک زدن لوله های کولرگازی می باشد.

حتی در مواردی نیز این اتفاق افتاده است که اگر کولرگازی شما گاز کافی نداشته باشد، لوله ها و یا کندانسور آن یخ می زند. همچنین خرابی سایر قطعات نیز باعث ایجاد برفک در کولر خواهد شد.

اگر سیستم تهویه به طور صحیح جریان هوا را عبور ندهد، تبادل گرما اتفاق نمی‌افتد و گاز فریون نمی‌تواند به خوبی گرما را از خانه خارج کند، در نتیجه به مرور دمای گاز کاهش پیدا کرده و لوله ها یخ می زنند.

از دیگر دلایل برفک زدن لوله ها در کولرگازی خرابی قطعه ای به نام فن بلوور بوده که این قطعه هوای گرم را به داخل می کشاند و با تماس با کل های سرد آن را به هوای سرد تبدیل می نماید، در نتیجه اگر این قطعه خراب باشد پنل داخل شروع به یخ زدن نموده و در نتیجه شما شاهد دانه های برف و بلورهای یخ روی کولر و بخش‌های مختلف آن خواهید بود.

وقتی فیلترهای کولرگازی کثیف باشد مکش هوا به درستی انجام نخواهد شد و به دنبال آن قطعاتی همچون فن بلوور و اپراتور درست کار نمی کند، در نتیجه لوله و یا دیگر بخش های کولر یخ می زند.
پس علت برفک روی لوله های کولرگازی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

علت وجود برفک روی لوله کولرگازی

خرابی برد کولرگازی

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران تعمیر برد کولرگازی یکی دیگر از خرابی های احتمالی کولر ها می باشد که باید به موقع انجام شود، در نتیجه در اولین فرصت باید برد آن مورد بررسی قرار بگیرد.

برد کولرگازی حکم مغز دستگاه را دارد و کمپرسور مانند قلب دستگاه می باشد. اگر برد دستگاه خراب شود دستگاه بدون استفاده خواهد ماند، یعنی ممکن است روشن و خاموش نشود و یا اینکه ممکن است دستگاه عملکرد درستی از خود نشان ندهد، زیرا برد وظیفه فرمان دادن به اجزای مختلف را در کولرگازی بر عهده دارد و در صورت خرابی برد ممکن است فرمان اشتباه به اجزای آن صادر شود، در نتیجه دستگاه نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

همچنین برد دستگاه رابطه مستقیمی با برق دارد و در صورتی که برد دستگاه سوخته باشد، ممکن است هر یک از قسمت های دستگاه نیز از کار بیفتد. به همین منظور برد دستگاه جزء حساس ترین قطعات به شمار می آید و خیلی از اوقات خرابی برد آن را نمی توان تعمیر کرد که در این صورت باید برد جایگزین نمود.

خرابی برد باعث روشن نشدن کولرگازی و همچنین کار نکردن کمپرسور می شود. همچنین نمایش دادن ارورها نیز مرتبط با خرابی برد می باشد.

وقتی شما در بدنه کولرگازی احساس برق گرفتگی کردید حتما برد آن دچار مشکل شده است. همچنین کار نکردن فن و ریموت دستگاه نیز از علائم دیگر می باشد.

علت خرابی برد کولرگازی می تواند نوسانات برق ساختمان و یا نصب نادرست دستگاه باشد. همچنین استفاده نامناسب از کابل و سیم کشی نامناسب نیز از علائم دیگر خرابی برد می باشد.

در صورت مشاهده نمودن هر کدام از این علائم شما باید هرچه سریع تر با نمایندگی های مجاز تماس بگیرید که در اسرع وقت کولرگازی شما را مورد بررسی قرار دهند و اگر در تهران هستید، مرکز تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران در خدمت شما است.

خرابی برد کولرگازی

علائم خالی شدن شارژ گاز کولرگازی

تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران علت خالی شدن شارژ کولرگازی یکی از سوالات متداول مصرف کنندگان می باشد که در این مقاله می خواهیم به طور مختصر به آن بپردازیم تا اطلاعات شما جامع گردد.

گاهی علت خالی شدن گاز کولرگازی به دلیل نشتی می باشد که این نیز ممکن است به علت وجود اتصالات نادرست و یا سوراخی در مسیر لوله کشی کولرگازی باشد. کمبود گاز باعث ایجاد علائم خاصی می شود که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش قدرت سرمایش کولرگازی و همچنین افزایش مصرف برق آن اشاره نمود.

یخ زدگی یونیت خارجی کولرگازی و صدای قلپ قلپ نیز از علائم دیگر کمبود گاز کولرگازی می باشد. اگر سیستم کولرگازی به هر دلیلی دچار کمبود گاز شود حتماً باید برای سرمایش محیط اطراف بیشتر کار کند و این افزایش کارکرد باعث افزایش مصرف برق نیز خواهد شد.

اگر مقدار گاز کولر کم شود دمای کولر به شدت کاهش می یابد و این امر باعث می شود تا گاز مبرد مجدد جریان پیدا نماید، در نتیجه رطوبت روی خطوط مبرد تبدیل به یخ خواهد شد و وجود این یخ در سیستم سرمایشی به معنای افت فشار بوده، در نتیجه وقتی این علائم را مشاهده نمودید نشان دهنده این می باشد که گاز کولر شما دچار مشکل شده است.

اگر نشتی موجود در مسیر گاز از پنل های خارجی و داخلی باشد، شما صدای قلپ قلپ یا حباب خواهید شنید که باید مسیر لوله کشی کولرگازی به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد.

تعمیرکاران مرکز تعمیر کولرگازی به صورت تخصصی در غرب تهران با تمام این موارد آشنا هستند و در سریع ترین زمان مشکل کولر شما را رفع می کنند.