تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان پکیج بوتان ممکن است بنا به دلایل مختلفی دچار ایراد شود ، و نیازمند به تعمیر باشد ، تعمیر پکیج بوتان باید که توسط کارشناسان مربوطه صورت بگیرد پس شما در صورت مشاهده هر گونه خرابی بهتر است بدون هیچ گونه دست کاری به یکی از نمایندگی های تعمیر تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا مشکل پکیج شما را برطرف سازند .

همان طور که می دانید امروزه تجهیزات گرمایشی به یکی از مهم ترین بخش های زندگی تبدیل شده اند ، تجهیزات گرمایشی دارای انواع مختلف می باشد که برخی از پر کاربرد ترین آنها عبارت است از : پکیج، شوفاژ و ….. این تجهیزات توسط برند های مختلفی به تولید می رسند همانند ایران رادیاتور ، بوتان ، هر یک از پکیج های تولید شده توسط این برند ها دارای قابلیت های متفاوتی می باشد و باید که متناسب با شرایط از مناسب ترین نمونه استفاده کنید .

شرکت صنعتی بوتان از سال 1332 فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته است که تا امروزه محصولات با کیفیتی را به تولید برساند ، پکیج های دیواری این شرکت از سال 1372 طراحی و وارد بازار شدند که از آنها استقبال زیادی شد .

در این مقاله قصد داریم که بیشتر محصولات این کمپانی را مورد بررسی قرار دهیم و به مواردی همچون انواع مدل های پکیچ بوتان ، معایب پکیچ بوتان ، دلایل خرابی پکیچ بوتان ، ارور پکیچ بوتان ، نحوه تعمیر پکیج بوتان ، نحوه عیب یابی پکیج بوتان و … را بررسی کنیم .

تعمیر پکیج بوتان

انواع مدل های پکیچ بوتان

تعمیر پکیج بوتان بوتان از زمان تاسیس خود انواع تجهیزات گرامایشی مختلف را تولید کرده است و محصولات آن از تنوع بالایی برخورد دار هستند اما به مرور زمان به دلیل طراحی نمونه ها جدید با قابلیت های بهتر نمونه های قدیمی از رده خارج شده اند و دیگر توسط این کمپانی به تولید نمی رسند .

از سال 72 که بوتان اقدام به تولید پکیج های دیواری کرد ، افراد به دلیل مزیت های زیاد این محصولات استقبال شدید از محصول جدید کردند و بوتان نیز ب همین دلیل امروزه بیشتر تمرکز خود را بر روی تولید این دسته از محصولات خود گذاشته است .

به طور کلی محصولات بوتان به دو دسته زمینی و دیواری تقسیم بندی می شوند پکیج های زمینی نمونه هایی هستند که دارای یک مخزن می باشند ، این مخزن باید که همیشه آب گرم درون آن وجود داشته باشد پس زمانی که به هر دلیل آب درون آن تمام شده باشد باید که دوباره درون آن را از آب گرم پر کنیم .

اما نمونه های دیواری که جدید ترین نوع از تجهیزات گرمایشی هستند ، این نمونه محصولا همانند آبگرمکن دیواری که آشنا ترین آن است ، با استفاده از سنسور های موجود آب را گرم می کنند ، از این گونه پکیج ها به صورت گسترده برای گرم کردن آب مصرفی و همچنین برای تامین آب گرم مورد نیاز برای گرم کردن محیط به وسیله انواع رادیاتور ، استفاده می شود .

اگر بخواهیم انواع پکیج بوتان دیواری اشاره کنیم ، مهم ترین این موارد عبارت است از :

۱ ) پکیج دیواری بی تا : به عنوان ارزان ‌ترین پکیج شناخته می شود .

۲ ) پکیج دیواری پرلا پرو : این پکیج به عنوان بهترین پکیج برند بوتان شناخته می شود که دارای ظرفیت بالایی است .

۳ ) پکیج دیواری پارما : این پکیج‌ها از پکیج‌ های پرلا پرو ظرفیت کمتری دارد اما از بی تا بیشتر است .

۴ ) پکیج دیواری پاویا : این نمونه از جدید ترین محصولات بوتان است که به صورت دیجیتالی طراحی شده است .

یشنهاد میکنیم مقاله تعمیر و سرویس کولر گازی را نیز دنبال نمایید

انواع مدل های پکیچ بوتان

معایب پکیچ بوتان

تعمیر پکیج بوتان پکیچ بوتان در کنار مزیت های زیادی که دارد ، معایبی نیز دارا است در این بخش قصد داریم که برخی از مهم ترین معایب پکیچ بوتان اشاره کنیم .

۱ ) پیکج هایی دیواری که توسط بوتان طراحی می شوند به نسبت پکیج هایی که دارای یک سیستم مرکزی می باشند طول عمر کمتری دارند .

۲ ) از پکیج های دیواری بوتان برای خانه های بزرگ ( معمولا بالای 300 متر ) نمی توان استفاده کرد زیرا ظرفیت گرم کردن را در خانه های بزرگ ندارند .

۳ ) زمانی که فشار آب ساختمان بالا یا پایین ممکن است که در عملکرد این پکیج ها مشکلاتی وارد شود . علت های کاهش فشار آن نیز باید که در سرویس دوره‌ای مورد بررسی قرار گیرد .

۴ )‌ یکی دیگر از معایب این محصولات این است که در محیط هایی که پکیج وصل شده است میزان اکسیژن و رطوبت هوا کاهش پیدا می کند که این اتفاق برای افراد کم توان همانند کودکان و افراد مسن می تواند مضر باشد .

۵ ) در بیشتر خانه ها به دلیل کمبود جا ، پکیج های بوتان در باکن و یا محیط های خارج از خانه نصب می شود که این مشکلات زیادی را برای پکیج ایجاد می کند و یاعث کاهش طول عمر مفید و همچنین اختلال در عملکرد آن می شود . به عنوان مثال ممکن است که پرندگان در آن لانه بسازند .

۶ ) از دیگر معایب این پیکج ها آبریزش است ، در مواقعی ممکن است که آب داخل پکیج بیرون ریخته شود که این مورد بخصوص برای پکیج هایی که داخل محیط خانه نصب شده اند خوشایند نیست .

زیرا که به کابینت و یا دیگر لوازم می تواند آسیب وارد کند . این موارد از مهم ترین معیاب پکیچ بوتان بود که به آن اشاره کردیم بهتر است قبل از خرید حتما به این موارد توجه داشته باشید .

معایب پکیچ بوتان

مشکلات رایج پکیچ بوتان

تعمیر پکیج بوتان خرابی پکیچ بوتان به دلایلی مختلفی می تواند که صورت بگیرد در این بخش به برخی از شایع ترین مشکلاتی که برای این محصولات رخ می دهند اشاره خواهیم کرد و مهم ترین دلایل این اتفاق را نیز شرح می دهیم .

۱ ) خاموش شدن مشعل : در صورتی که مشعل خود به خود خاموش شود ، ممکن است که نوسان جریان برق رخ داده باشد و یا نوسان فشار آب ورودی رخ داده باشد .

۲ ) فعال بودن پمپ درحالی که فن کار نمی‌کند ( به عبارت دیگر پکیج یک سره روشن می می ماند و خاموش نمی شود )‌ : این مشکل زمانی رخ می دهد که هوا در سیستم موجود باشد و یا در فلوسوییچ آب اشکال به وجود آمده باشد .

۳ ) غیرفعال شدن پمپ پکیج : از دیگر مشکلات ، غیرفعال شدن یک دفعه پمپ است ، از اصلی ترین دلایل این کار می توان به اتصال ناقص سیم کشی داخلی و یا عدم اتصال پمپ به خروجی جریان برق اشاره کرد .

۴ ) گرم نبودن آب مدار گرمایشی به اندازه دمای تعریف شده : در صورتی که آب پکیچ گرم نشود ممکن است که کربن در مبدل جمع شده باشد و یا در شیر گاز نقصی به وجود آمده باشد .

۵ ) غیرفعال بودن جرقه زن در حالی که فن کار می‌ کند : علت این اتفاق نیز می تواند به وجود آمدن نقصی در پرشر سوییچ هوا و یا نقص الکترود احتراق باشد .

۶ ) روشن و خاموش شدن مداوم پکیج بوتان : از دلایل شایع این مشکل نیز ، پایین بودن دمای تعریف شده و کافی نبودن تعداد و ظرفیت رادیاتورها است .

مشکلات رایج پکیچ بوتان

معنی کد خطاهای پکیچ بوتان

تعمیر پکیج بوتان در صورتی که در پیکج شما ایرادی به وجود آمده باشد ، دستگاه به شما ارور می دهد در این بخش قصد داریم که برخی از مهم ترین ارور پکیچ بوتان را بیان کنیم ، بهتر است با این موارد آشنا باشید تا در زمان مشاهده متوجه ایراد پکیج شوید .

۱ ) ارور A01 : مربوط به مشکلات مشعل سیستم است .

۲ ) ارور A02 : نشان دهنده مشکلات مربوط به کلید حرارتی پکیج است .

۳ )‌ ارور A03 : یکی از مهم ترین ارور ها است که باید حتما به آن توجه شود زیرا که مربوط به سلامت اهالی ساختمان می باشد. ۴ ) ارور A04 : به دلیل کم بودن فشار آب ورودی نمایش داده می شود .

۵ ) ارور A06 : در صورت قطعی آب گرم نمایش داده می شود .

۶ ) ارور A06 : این ارور مربوط به خرابی سنسور NTC است و زمانی که مشکلی در این بخش رخ داده باشد نمایش داده می شود .

۷ ) ارور A11 : به دلیل وجود مشکل و یا وجود پارازیت در شعله نشان داده می شود .

۸ ) ADJ : در صورتی که ماکزیمم و مینیمم دمای در مدار گرمایش تنظیم نشده باشد این خطا را مشاهده خواهید کرد .

شما همچنین میتوانید مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز دنبال نمایید

معنی کد خطاهای پکیچ بوتان

ارور های مدل Perla pro

تعمیر پکیج بوتان تعمیر پکیج بوتان نیازمند این است که مشکل و عیب دستگاه پیدا شود ، بوتان برای هر مشکل یک خظایی را نمایش می دهند تا کاربرد راحت تر عیب دستگاه را بیابد ، در قسمت های قبل برخی از مهم ترین این موارد را بیان کردیم در این بخش نیز قصد داریم برخی از ارور های مهم مدل Perla pro را بیان کنیم.

خطاها با یک دیگر تفاوت زیادی ندارد و فقط از حروف متفاوتی در آنها استفاده شده است برخی از مهم ترنی این موارد عبارت است از :

۱ ) کد E01 : به دلیل عدم تشکیل شعله نمایش داده می شود که خوده شعله نیز ممکن است به دلیل مشکلات در شیر گاز . جرقه زنی . حسگر و … ایجاد نشود .

۲ ) کد E02 : به دلیل خرابی و یا اختلال در عملکرد کلید حرارتی مدل Perla pro نمایش داده می شود .

۳ ) کد E03 : در صورتی که در هر یک از قسمت های ترموستات دود ،‌ پرشر دود و یا مجموعه فن مشکلی ایجاد شود این ارور توسط پکیج به شما نشان داده می شود .

۴ ) کد E04 : به دلیل عدم وجود فشار آب در مدار گرمایش E04 توسط پکیج نشان داده می شود .

۵ ) کدe 06 : در صورتی که اختلالی در بخش NTC رخ دهد این خطا رخ خواهد داد ، به عبارتی در صورتی که سنسور تشخیص دمای آب گرم مشکل دار شوند این خطا مشاهده می شود .

۶ ) کد E07 : زمانی که سنسور تشخیص دمای گرمایش دچار ایراد شود .

۷ ) کد E11 : این خطا به دلیل ایراد پیدا کردن شیر گاز و یا ایجاد مشکل در برد است .

۸ ) دما + چشمک زن : در صورت اینکه دما بالا رفت و چشمک زن دستگاه نیز روشن شد در این صورت ممکن است مشکل از ترموستات ایمنی دود ، عمل نمودن کلید فشار ، کافی نبودن فشار آب مدار گرمایش ایجاد شود .

ارور های مدل Perla pro

ارور های مدل Verona

تعمیر پکیج بوتان در صورت خراب شدن پکیچ بوتان مدل Verona باید که ابتدا محصول را عیب یابی کنیم در صورتی که مشکلاتی در سیستم های داخلی پکیج رخ دهد ، خوده دستگاه به ما خطا هایی را نمایش می دهد ، خطاهایی که مدل Verona به ما نشان می دهد شباهت های زیادی به Perla pro دارد.

ما در این بخش برخی از جدید ترین آنها را که در بخش های قبلی ذکر نکرده ایم را بیان خواهیم کرد :

۱ )‌ E09 : به دلیل اینکه جریان آب در مدار وجود ندارد نمایش داده می شود .
۲ ) E11 : به دلیل بروز امواج مغناطیسی در اطراف پکیج که باعث پارازیت شعله می شوند رخ می دهد .
۳ ) E12 : به دلیل قطع شدن سیم مدولاتور شیر گاز این خطا رخ خواهد داد .
۴ ) E28 : تکرار پی در پی یک ارور بیشتر از ۵ دفعه ، به عبارت دیگر در صورتی که یکی از خطاهای ذکر شده به صورت پی در پی بیش از پنج بار رخ دهد دستگاه این ارور را به شما نمایش خواهد داد .

ارور های مدل Verona

ارور های مدل Optima و calda venizia

تعمیر پکیج بوتان برای عیب یابی پکیج بوتان ابتدا باید که مشکل دستگاه را پیدا کرد ، بوتان با نمایش داده خطاهای مختلف تا حد زیادی کمک کرده است که عیب یابی دستگاه خراب شده در کمترین زمان ممکن رخ دهد در بخش های قبلی مهم ترین خطاهای موجود را بیان کردیم.

برای مدل های Optima و calda venizia نیز خطاهای مشابه همین نمونه ها موجود است و فقط ممکن است که از حروف متفاوتی در آنها استفاده شود پس در صورتی که این خطاها را مشاهده کردید بهتر است که از یک کارشناس در این زمینه کمک بگیرید .