تعمیر و سرویس کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی شما باید برای تعمیر و سرویس کولر گازی حساسیت بسیار بالایی داشته باشید چون این محصول از قطعات بسیار حساس و گران قیمتی تشکیل شده که در هنگام تعمیر باید به چند نکات زیر توجه کنید.

اولین موردی که شما باید در هنگام تعمیر در مورد توجه قرار دهید این است که از نمایندگی ها استفاده کنید و یا کولر را به مکان‌های معتبر ببرید و از تخصص افراد مطمئن باشید و همچنین بدانید هزینه‌ی این مکان نسبت به مکان های دیگر کمتر است ولی کیفیت را به شما تضمین می کنند.

از امکانات و خدمات آن مطمئن شوید چون تمام این خدمات ارزش تعمیرگاه را بالا می برند و بهتر از شما از مکانی استفاده کنید که وسایل های پیشرفته ای را برای تعمیر کولر داشته باشند.

کولر به دلیل عوامل های مختلفی نیاز به تعمیر دارد به عنوان مثال وقتی کولر با نشتی آب مواجه می‌شود شما باید علت آن را بدانید و به رفع آن بپردازید. مشکلات بسیار زیادی در کولر گازی وجود دارد که مهمترین آنها تعویض برد و یا رفع نشتی آب و همچنین رفع خدابی فن می باشد.

وقتی کولر گازی شما دارای گارانتی باشد به شما اطمینان خاطر داده می‌شود و شما بدون پرداخت هیچ گونه هزینه می توانید کولر را به مکان ارجاع و یک کولر گازی جدیدی را خریداری کنید. شما باید هر سال در فصل تابستان قبل از استفاده کردن از کولر گازی آن را سرویس کنید و از سالم بودن تمام قطعات مطمئن شوید تا بتوان در تمام این فصل به خوبی و بدون هیچ مشکلی از امکانات و خدمات این کولر استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

تعمیر و سرویس کولر گازی

خراب شدن فن کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی تعمیر فن خنک کننده کولر گازی باید توسط افراد متخصص و کاردان صورت بگیرد چون فن محور اصلی در کولر گازی از و همزمان می تواند چند قطعه را هدایت کند پس اگر در هنگام تعمیر کوتاهی شود به قطعات دیگر نیز آسیب وارد می شود. اولین و مهمترین عاملی که شما با این مشکل مواجه می شوید خرابی در ناحیه موتور فن گردشی است.

به این نوع فن ها دارای دو پروانه هستند که اگر یکی از آنها از کار بیفتد قطعا نمی تواند گردش هوا را به خوبی انجام دهد. خازن هایی که در کمپرسور وجود دارد وقتی از کار بیفتد یعنی دچار سوختگی می‌شود قطعاً عملکرد فن را با مشکل مواجه می‌کند.

به همین دلیل آنها به تنهایی و بدون کمک خازن کار خود را ادامه می‌دهند و به مرور زمان از پا می افتند. عامل دیگری که شما با خراب شدن فن کولر گازی مواجه می شوید این است که قطعه ای به نام ترمیستور که وظیفه تنظیم دمای محیط را دارد به دلیل عوامل های مختلفی کارهای اولیه خود را از دست می‌دهد و در نتیجه کار این قطعه را فن انجام می دهد.

به دلیل ایجاد فشار زیاد بر روی فن با فرسودگی و شکستگی مواجه می شود. فن ها دارای طول عمر مشخصی هستند و اگر این مدت از عمر خود را بگذراند قطعاً به دلیل ایجاد فرسودگی و یا ایجاد رسوبات بسیار زیادی کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند و از شما با تعویض کردن فن می توانید جلوی خرابی های بسیار زیادی را بگیرید.

گاهی اوقات علت کار نکردن فن کولر گازی به موتور آن برمی گردد و شما با بررسی این قطعه می‌توانید آن را تعمیر و مشکل را برطرف کنید. رله برد وظیفه ولتاژ رسانی را دارد و در صورتی که با مشکل مواجه شود و نتواند به درستی کار کند باعث از کار افتادن فن کولر گازی میشود.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پنل کولر گازی را نیز مشاهده فرمایید!

خراب شدن فن کولر گازی

علت خراب شدن اواپراتور کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی تعمیر اواپراتور کولر گازی به دلیل عوامل های مختلفی اتفاق می افتد که شما اگر هر چه سریعتر علت را بدانید قطعاً به راحتی میتوانید این مشکل را برطرف کنید. این قطعه در کولر گازی نقش بسیار مهمی دارد به این گونه که مایع را به گاز تبدیل می کند و گرمای محیط را جذب و هوای داخل محیط را تغییر میدهد پس یکی از قطعات بسیار مهمی است که شما باید علت خرابی آن را بیابید تا بتوانید از محیط خنک بهره ببرید.

مهمترین علتی که شما با این امر مواجه می شوید این است که کمپرسور از کار افتاده است چون این قطعه نقش حیاتی در سیستم ایفا می‌کند و اگر دچار خرابی شود قطعاً عملکرد خود و بقیه سیستم را از کار می‌اندازد

.
یکی از مهمترین علت دیگر کمبود شارژ مبرد است به این معنی که وقتی گاز سیستم کم می شود فشار و حجم سرما نیز کاهش می یابد.یکی دیگر از علت های خراب شدن اواپراتور گرفتگی و انسداد مسیر گاز مبرد است چون در درون هر سیستم خنک کننده یک فیلتر وجود دارد و در صورتی که فیلتر با گرفتگی مواجه شود نتیجه آن خنک نشدن سیستم سرمایشی می باشد.

کثیفی کندانسور و یا برج خنک کننده اخلال بسیار زیادی در این قطعه دارد و شما باید این قطعه را تعویض کنید و یا به خوبی آن را تمیز کنید تا با این مشکل برنخورید.

نشانه های خراب بودن فیلتر کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی وقتی شما به تعمیر کولر گازی خراب می پردازید که با مشکلاتی مواجه شوید که یکی از رایج ترین مشکل خراب بودن فیلتر می باشد که شما با نشانه هایی با این مشکل مواجه می شوید.

اولین نشانه هایی که شما متوجه می شوید که فیلتر کولر گازی خراب است این است که به جای جریان هوای سرد در هوای بسیار گرمی در محیط می پیچد چون فیلتر نقش جریان هوا و رساندن به بیرون را دارد و هنگام که فرسوده شود و عوامل های دیگری برای این اتفاق بیفتد دیگر نمی تواندوظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

گاهی اوقات شما متوجه می شوید که از درون کولر گازی حجم زیادی از گرد و غبار در محیط ایجاد می‌شود و وقتی کولر گازی را باز می کنید متوجه می شوید که فیلتر کارایی اولیه خود را از دست داده و دیگر نمی تواند تصفیعه مناسبی باشد و حجم زیادی از گرد و غبار را جذب کرده و آنها را به بیرون انتقال میدهد

. گاهی اوقات نیز در کولرگازی صداهای عجیبی به گوش می رسد که علت آن این است که یک اجسام خارجی در فیلتر گیر کرده و یا فیلتر دچار شکستگی شده است. وقتی شما با نشتی آب در کولر گازی مواجه می‌شوید اولین موردی که در ذهن شما می رسد این است که ممکن است لوله ها با شکستگی مواجه شده باشد ولی این اشتباه است چون شما باید به سراغ فیلتر بروید چون فیلتر حجم زیادی از آب را در خود ذخیره میکند.

برطرف کردن مشکل خرابی فیلتر یکی از ساده ترین مشکلاتی است که امروزه در کولر گازی ایجاد می‌شود و شما پس از متوجه شدن خرابی این قطعه با کمترین هزینه می توانید مشکل را برطرف کنید.

نشانه های خراب بودن فیلتر کولر گازی

افتادن درپوش و دریچه کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی افتادن درپوش کولر گازی یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد به دنبال تعمیر آن هستند ولی برای اینکه دیگر با این مشکل مواجه نشوند باید علت آن را بدانند. یکی از رایج ترین علت افتادن درپوش و دریچه کولر گازی این است که شما به خوبی آن را در مکان مورد نظر نصب نکرده‌اید و با ایجاد یک فشار و حجم زیادی از باد از جا کنده میشود.

گاهی اوقات شما برای رفع یک مشکل به دنبال علت های پیچیده هستید ولی این کار شما بسیار اشتباه است چون گاهی اوقات راه حل ساده می‌تواند مشکل شما را برطرف کند به عنوان مثال علتی که شما با این مشکل مواجه می‌شوید گیر کردن یک جسم خارجی است که شما به راحتی با برداشتن آن می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

گاهی اوقات مکانی را که برای دریچه و درپوش کولر گازی در نظر گرفته‌اید بسیار کوچک است و این امر باعث می‌شود که شما به زور در پو را در مکان مورد نظر نصب کنید و پس از مدت‌ها در پوش به دلیل مناسب نبودن مکانش می افتد. گاهی اوقات درپوش و دریچه به دلیل عوامل های مختلفی با شکستگی مواجه می‌شود و این امر باعث می‌شود که توانِ ماندن در جای خود را از دست بدهد و شما با مشکل افتادن دریچه مواجه می شوید. شما به راحتی می توانید مشکل را برطرف کنید و درپوش و دریچه را تعویض و آن را دوباره در مکان مورد نظر قرار دهید.

افتادن درپوش و دریچه کولر گازی

علائم خراب بودن کمپرسور کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی قطعاً کمپرسور خراب کولر گازی دارای علایم و نشانه‌هایی است که شما به کمک این موارد هرچه سریعتر به تعمیر کولر گازی می‌پردازید که در زیر به چند نمونه از این موارد می پردازیم.

اولین نشانه هایی که شما با خراب بودن کمپرسور مواجه می شوید این است که وقتی کولر گازی را روشن می کنید به جای اینکه هوای خنکی در محیط به جریان بیفتد باد بسیار گرم ایجاد میشود. این علائم شما نشان می‌دهد که فیلترهای کولر گازی نیاز به تمیز کردن دارد. گاهی اوقات شما کولر گازی روشن می کنید ولی کمپرسور اثر روشن نمی شود و این نشان‌دهنده این است که شما باید کمپرسور جدیدی را جایگزین قبلی کنید.

یکی از علائم هایی که شما هرچه سریعتر به خراب بودن کمپرسور کولر گازی پی می برید این است که فیوز کولر سریع می پرد چون کمپرسور نمی تواند جریان برق را به خوبی ایجاد کند. گاهی اوقات شما با بالا رفتن مبلغ درس برق متوجه می شوید که مصرف شما عادی نبوده و به دنبال علت هستید که این عامل نشان دهنده وجود مشکل در کمپرسور است چون کمپرسور به دلیل فرسودگی برق زیادی را مصرف ولی کارای خود کاهش یافته است.

علائم خراب بودن کمپرسور کولر گازی

باید های سرویس کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی شما برای سرویس کولر گازی باید بایدها و نبایدهایی را رعایت کنید چون ممکن است اگر حد را رعایت نکنید به کولر گازی آسیب وارد کنید. شما باید بدانید که بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه زمانی می باشد چون قطع کولر گازی نیاز به مواظبت بسیار زیادی دارند که شما باید به این امر توجه کنید.

در هنگام سرویس کردن فیلتر های کولر گازی باید توجه داشته باشید که اگر فیلتر فرسوده باشد کلاً باید آن را تعویض کنید. در هنگام سرویس کردن کولر گازی توجه داشته باشید که کولر را از برق بکشید چون در هنگام سرویس کردن و سر و کار داشتن با آب ممکن است دچار برق گرفتگی شوید.

انواع مختلفی از کولر گازی وجود دارد که هر کدام از آنها با برند و مدل های مختلفی وارد بازار شده اند و شما در هنگام سرویس کردن باید بدانید که آیا در این نوع از کولر گازی تخصص لازم را دارید. در هنگام سرویس کردن حتما توجه کنید تا با نشتی گاز مواجه نشوید که یکی از موارد بسیار مهم در هنگام سرویس رسانی به کولر گازی می باشد.

باید های سرویس کولر گازی

خدمات سرویس کولر گازی شامل چیست ؟

تعمیر و سرویس کولر گازی خدمات سرویس کولر گازی بسیار زیادی می باشند که شما باید هر ساله تمام این کارها را روی کولر گازی انجام دهید تا بتوانید مدت های طولانی از این محصول پرکاربرد استفاده کنید.

ما در اینجا می خواهیم از اصلی ترین و مهمترین خدمات سرویس کولر گازی را نام ببریم تا شما با خدمات بسیار مهم آشنا شوید. اصلی ترین و مهمترین بخش برای سرویس کولر گازی تعویض یا تمیز کردن فیلتر ها می باشد. اگر فیلتر شما کثیف باشد قطعاً جلوی جریان هوا را می‌گیرد و این باعث می‌شود که سرمای کافی در محیط ایجاد نشود و همین امر به مرور زمان کارایی این نوع کولر گازی را که خواهد گرفت.

شما به راحتی می توانید گرد و غبار و چیزهایی که در فیلتر وجود دارد آنها را تمیز کنید و برای اینکه بتوانید یک محیط خنکی داشته باشید قطعاً باید فیلتر ها را هرچند یکبار تمیز و مورد شستشو قرار دهید. خدمات دیگری که برای سرویس کولر گازی وجود دارد و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تمیز نگه داشتن کویل های دستگاه میباشد.

کویل های دستگاه به مرور زمان گرد و غبار بسیار زیادی را به خود جذب می کند در نتیجه با انسداد لوله های مسی مواجه می شوید که این باعث می شود که توانایی جذب حرارت کولرهای گازی کاهش بیابد. شما برای تمیز کردن این قطعه به راحتی می‌توانید از یک شلنگ آب استفاده کنید و پس از مطمئن شدن از تمیز شدن می توانید آن را در جای خود قرار دهید.

شما اگر توانایی لازم برای سرویس کردن کولر گازی را داشته باشید به راحتی می توانید بدون صرف کردن هیچ‌گونه هزینه‌ای خدمات رایگانی را در کولرهای گازی پیاده کنید. ولی اگر تخصص لازم در این زمینه را ندارید می توانید از مکان هایی که امروزه خدمات ارزنده ای را برای سرویس کولر گازی ارائه می دهند استفاده کنید.