تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج امروزه در بیشتر منازل پکیج نصب می‌شود و بسیار رایج و پرکاربرد است یکی از لوازم ضروری و مهم محسوب می‌شود و باید به تعمیر و سرویس پکیج توجه کرد و در زمان‌های مناسب کار تعمیر و سرویس آن را انجام داد چون اگر تعمیر و سرویس پکیج با تعویق انجام گیرد ممکن است دیگر غیر قابل تعمیر باشد و مجبور شویم آن را تعویض کنیم.

پکیج ممکن است با مشکلات فنی مواجه شود از این رو برای تعمیر و سرویس آن باید با مراکز معتبر تماس بگیریم تا در اولین فرصت نیروی زبده خود را برای تعمیر و سرویس پکیج به محل اعزام کنند.

پکیج یک وسیله گرمایشی است که به فضای کمی نیاز دارد و در تمام آپارتمان ها و منازل می توان از آن استفاده کرد زن و در دو نوع زمینی و دیواری می باشد که هر دو برای کارکرد بهتر به تعمیر و سرویس نیاز دارند.
اما تعمیر و سرویس آن را باید به افراد متخصص و مجرب سپرد در این زمینه می‌توان با نمایندگی های مجاز تماس گرفت تعمیرکاران علم و تجربه کافی برای تعمیر و سرویس پکیج را دارند و به راحتی می‌توانند آن را عیب یابی کنند و به رفع مشکل بپردازند.

سرویس پکیج باید در فواصل مناسب و منظم انجام شود و تعمیر آن باید در اسرع وقت صورت گیرد ممکن است قسمت‌های مختلف پکیج مانند برد، رادیاتور، فن و غیره دچار نقص شده باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پکیج دیواری را نیز مشاهده فرمایید!

تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر برد پکیچ

یکی از قسمت‌های مهم در تعمیر و سرویس پکیج، تعمیر برد پکیچ می باشد برد پکیج یک قطعه الکتریکی بسیار مهم است که از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود که عملکرد سایر قسمت‌های پکیج وابسته به آن است از این رو اگر دچار آسیب یا مشکل فنی شود قسمت های دیگر نیز نمی توانند به درستی وظیفه خود را انجام دهند باید با علائم خطا در کنار مشکلات ظاهری برد پکیج آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید مشکل را برطرف سازید.

ممکن است فیوز برد بسوزد که در این هنگام برای تعمیر برد پکیچ باید فیوز آن را تعویض کرد یکی دیگر از علائمی که هشدار دهنده تعمیر برد پکیچ است روشن نشدن آن می باشد اگر پکیچ شما روشن نشد و چراغ هشدار به رنگ قرمز درآمد در این صورت حتما با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی پکیچ یکی از عوامل دیگری است که منجر به تعمیر برد پکیچ می شود. هزینه تعمیر برد پکیچ با توجه به قطعه ای که آسیب دیده متفاوت است و تعمیرکار پکیچ طبق تعرفه های تعیین شده این هزینه را دریافت می کند و دستمزدی بیشتر از شما نمی گیرد.

در واقع اگر قطعه ای قابل تعمیر باشد هزینه کمتری خواهد داشت نسبت به قطعه ای که تعویض شود گاهی اوقات اتصالات برد دچار مشکل می شود که در این صورت نیازی به تعمیر یا تعویض قطعه نمی باشد و فقط کافیست این اتصالات چک شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پنل کولر گازی را نیز مشاهده فرمایید!

تعمیر برد پکیچ

تعمیر رادیاتور پکیچ

تعمیر و سرویس پکیج در هنگام استفاده از پکیچ ممکن است رادیاتور آسیب ببیند که تعمیر رادیاتور پکیچ یکی دیگر از قطعات تعمیر و سرویس پکیج می باشد که مانند برد اهمیت زیادی دارد یکی از مشکلات رایجی که برای رادیاتور پکیج ممکن است پیش آید سوراخ شدن آن می‌باشد که این سوراخ شدن به دلیل تجمع رسوب یا جنس نامرغوب لوله ها می باشد.

در اینصورت تعمیر رادیاتور پکیج باید در اسرع وقت صورت گیرد برای تعمیر موقت آن می‌توان از چسب های مخصوص استفاده کرد تا تعمیرکار پکیج به محل اعزام شود و لوله های رادیاتور را تعویض کند.

اگر رادیاتور پکیج سرد باشد و گرمایی از آن احساس نشود در این صورت نیز باید با مرکز تعمیر پکیج تماس گرفت چون این مشکلی جدی است و باید رفع شود اما کار افراد عادی و غیر متخصص نمی باشد این سرما ممکن است به دلیل عدم جریان آب در لوله ها باشد در قسمت پایین رادیاتور یک شیر تخلیه وجود دارد که باز کردن آن کمک می‌کند که متوجه شوید آب در جریان است یا مشکل به وجود آمده است.

گاهی اوقات ممکن است از پکیج صداهای ناهنجار و غیرطبیعی شنیده شود که در این صورت رادیاتور آن باید تعمیر شود و این مشکل ممکن است به دلیل عدم هواگیری رادیاتور ایجاد شده باشد که تعمیرکار حرفه ای با هواگیری آن به راحتی این مشکل را برطرف می سازد گاهی اوقات به دلیل فرسوده شدن و استفاده طولانی مدت، رادیاتور عملکرد ضعیفی دارد در این صورت باید رادیاتور را تعویض نمود تا کارکرد بهینه داشته باشد برای اینکه پکیج ما به طور منظم و مناسب کار کند باید آن هر چند وقت یکبار سرویس شود و اگر دچار مشکلی شده است سریعاً برای تعمیر آن اقدام کنید.

تعمیر رادیاتور پکیچ

تعمیر فن پکیچ

تعمیر و سرویس پکیج تعمیر فن پکیچ مانند سایر قسمت‌ها از بخش‌های مهمی در تعمیر و سرویس پکیج است برای تعمیر فن پکیج باید پکیج را باز کرد و این یک کار بسیار تخصصی می باشد مشکلات زیادی ممکن است برای فن پکیچ ایجاد شود که منجر به تعمیر آن گردد یکی از مشکلات رایج آن ایجاد سر و صدای ناهنجار می‌باشد.

ممکن است درون فن شی کوچکی گیر کرده باشد که این امر موجب صدای ناخوشایند فن خواهد شد یا ممکن است پروانه های فن به روغن کاری نیاز داشته باشند با ریختن روغن این صدا از بین می‌رود گاهی اوقات ورود وجود ضربات مختلف باعث ایجاد نقص در فن می‌شود که عیب یابی و تعمیر آن برعهده تعمیرکار پکیج می باشد در بعضی از مواقع قطعات فن دچار مشکل شده اند که در این صورت یا باید آن‌ها را تعمیر کرد یا باید به طور کامل تعویض نمود .

گاهی اوقات ممکن است فن سوخته باشد یعنی با ورود جریان برق هم کار نکند که در این صورت تعمیر فن پکیچ فایده ندارد و باید یک فن نو خریداری کنید فن پکیچ، رادیاتور، برد و غیره مانند یک مجموعه هستند که همگی با هم به عملکرد پکیچ کمک می‌کنند و اگر قطعه ای دچار ایراد یا مشکل شود پکیچ به خوبی کار نخواهد کرد از این رو کوچکترین مشکل را جدی بگیرید و برای رفع آن اقدام کنید.

تعمیر فن پکیچ

چرا شوفاژ گرم نمیکند ؟

تعمیر و سرویس پکیج در تعمیر و سرویس پکیج، گرم نکردن شوفاژ نیز مشکل جدی و بسیار مهم می‌باشد گرم نشدن شوفاژ به عوامل مختلفی بستگی دارد که به بیان و بررسی آن‌ها می پردازیم. فشار پکیج باید در دمای استاندارد باشد اگر این فشار کم و کاهش یابد در نتیجه شوفاژ گرم نمی شود و این مشکل با تنظیم فشار رفع می‌شود البته این تنظیم فشار را مانند تنظیمات دیگر باید به افراد متخصص سپرد عامل دیگری که سبب گرم نشدن شوفاژ می شود جرم گیری لوله ها می باشد.

اگر لوله های متصل به شوفاژ رسوب کرده وجرم گرفته باشند در این صورت نیز شوفاژ گرم نمی شود که با رفع رسوب از لوله ها می توان این مشکل را برطرف ساخت اما گاهی این رسوب و جرم به قدری زیاد است که تنها راه حل تعویض لوله ها می‌باشد با بررسی و رفع تمام مشکلات گفته شده ممکن است شوفاژ همچنان سرد باشد که در این صورت باید شعله پکیچ را زیاد کرد کاهش فشار آب ساختمان نیز باعث گرم نشدن شوفاژ می‌شود.

در این صورت نیاز نیست با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید فقط کافیست مدت‌ زمانی صبر کنید تا فشار آب افزایش یابد و به حد نرمال و طبیعی برسد از دیگر عواملی که می توان در این زمینه نام برد خراب شدن شیر آب رادیاتور است اگر این شیر خراب باشد رفت و آمد آب با مشکل مواجه شده آب گرم نشده و در نتیجه شوفاژ نیز گرم نمی‌شود.

چرا شوفاژ گرم نمیکند ؟

چه زمانی لازم است پکیج سرویس شود؟

تعمیر و سرویس پکیچ باید در زمان‌های مناسب و به طور مرتب انجام شود اگر با کوچکترین مشکلی در رابطه با پکیچ مواجه شدید در اسرع وقت با مرکز تعمیر پکیچ تملی بگیرید چون مشکل ناچیز و کوچک اگر به موقع رفع نشد ممکن است به مشکلی جدی تبدیل شود که پر هزینه خواهد بود.

اولین و آشکارترین علایم اخطار گرم نشدن پکیچ است این مشکل اگر چه به ظاهر ساده می باشد اما ممکن است بر اثر نقص و ایراد قطعات داخلی باشد و در صورت رفع نشدن و به مرور زمان ممکن است غیر قابل تعمیر شوند و مجبور شوید آن‌ها را تعویض کنید از این رو در هنگام مواجه شدن با این مشکلات با مرکز تعمیر معتبر و مجرب تماس بگیرید و از خدمات آن برای سرویس پکیچ بهره مند شوید.

همان طور که در قسمت قبلی اشاره شد زمان دیگری که باید پکیچ سرویس شود زمانی است که صدای ناهنجار از آن شنیده شود یا زمانی که فن به خوبی کار نکند و یا نشتی آب از لوله های رادیاتور مشاهده شود اما بهتر است برای طول عمر بیشتر پکیچ قبل از اینکه دچار مشکل شود هر چند ماه یکبار سرویس شود یعنی پکیچ کامل باز شود و قطعات داخلی چک شوند.

چه زمانی لازم است پکیج سرویس شود؟

سرویس کامل پکیج شامل چیست؟

تعمیر و سرویس پکیچ هم شامل تعمیر جزئی و هم شامل سرویس کامل پکیچ می‌شود اما به راستی سرویس کامل پکیچ شامل چیست؟ این سوالی است که قصد داریم به آن بپردازیم و پاسخ آن را بیان کنیم.

در یک سرویس دقیق و مرتب تمام عیوب مشخص می‌شود و با رفع به موقع آن‌ها می توان طول عمر پکیچ را افزایش داد و برای سال‌های طولانی تری از آن استفاده کرد سرویس کامل پکیچ شامل چندین مرحله است که باید با دقت زیاد انجام شود و کار افراد عادی نیست نخستین مرحله بررسی میزان فشار آب داخل رادیاتور می باشد این میزان اگر کم باشد پکیچ گرم نمی‌شود مرحله بعدی تست کردن سیستم گرمایشی است و بعد جلوگیری و رسوب زدایی لوله ها که این بسیار حائز اهمیت می باشد.

گام بعدی در سرویس کامل پکیچ هواگیری و تنظیم شعله است در این میان اگر قطعه ای معیوب باشد باید تعمیر یا تعویض گردد و باید به ارورهای خطا توجه نمود که تعمیرکار متخصص در این زمینه آموزش‌های کافی را دیده است و بسیار مجرب می‌باشد و با مشاهده اولین و کوچکترین علائم پی به مشکل می‌برد و به سرعت به رفع آن می‌پردازد.

هزینه و دستمزد سرویس کامل پکیچ با تعمیر یک قطعه فرق می کند و بیشتر است همه این هزینه ها طبق تعرفه قانونی و معین نمایندگی بوده و تعمیرکار از شما هزینه بیشتری دریافت نمی‌کند. او در هنگام سرویس پکیچ نکات مهمی را بیان می‌کند که با رعایت کردن آن‌ها می توانید طول عمر پکیچ خود را افزایش دهید.

پیشنهاد میکنیم مقاله نحوه تعمیر پکیج را نیز دنبال نمایید

مشکلات رایج پکیچ

معمولا هنگامی که نیروی اعزامی از مرکز تعمیر به تعمیر و سرویس پکیچ می پردازد مشکلات رایج پکیچ را بیان می‌کند که این مشکلات در اکثر پکیچ ها به چشم می‌خورد رایج ترین مشکل، گرم نشدن پکیچ است که به دلایل مختلفی روی می دهد و در قسمت‌های قبل توضیح دادیم برای درک این مشکل به تخصص نیازی نیست.

اگر شما به رادیاتور دست بزنید و سرد باشد یعنی مشکلی به وجود آمده که باید با تعمیرکار تماس بگیرید مشکل رایج دیگری که ممکن است در پکیچ به وجود آید نشت آب از لوله های داخلی به خارج رادیاتور است در حالت طبیعی و نرمال رادیاتور و پکیچ کاملا خشک هستند و هیچگونه نم یا رطوبتی در آن‌ها دیده نمی‌شود.

اما ممکن است لوله ها دچار رسوب و ساییدگی شوند در این هنگام آب به خارج رادیاتور نشت کرده که در این هنگام لوله ها سریع باید نشت یابی شوند و یا به دلیل فرسوده شدن باید تعویض گردند یکی دیگر از مشکلات رایج پکیچ ممکن است این امر باشد که پکیچ بیش از حد گرم شده باشد که در این هنگام باید دمای آن تنظیم شود پکیچ در حالت عادی هیچ سر و صدای ناهنجاری ندارد شنیدن صدای غیر عادی از دیگر مشکلات رایج و متداول است.

که به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود و متخصص به راحتی می‌تواند آن را تشخیص دهد و به رفع آن بپردازد این مشکلاتی که بیان شد تقریبا در همه پکیچ ها یکسان است اما گاهی اوقات عیوب و نواقصی به وجود می آید که بسیار خاص بوده و فقط در یک برند مشخص ایجاد می‌شوند.

از این رو با انجام سرویس منظم و مرتب یکیچ به راحتی می توان این مشکلات را کاهش داد و سبب طول عمر پکیچ شد این مشکلات اگر چه ممکن است به نظر ساده باشند اما اگر رفع نشوند به مشکلات بزرگتری تبدیل می‌شوند که بسیار گران قیمت و پر هزینه خواهند بود از این رو تمام ترورهای خطا را جدی بگیرید.