آموزش عیب یابی پکیج بوتان پکیج های بوتان مانند هر وسیله ی دیگری نیز ممکن است که پس از مدتی دچار ایراد شوند و نیاز به عیب یابی و سرویس داشته باشند و به همین دلیل در این بخش از مطلب آموزش عیب یابی پکیج بوتان را در اختیارتان قرار می دهیم تا در صورت بروز مشکل و ایراد در کمترین زمان ممکن این پکیج ها را عیب یابی و سرویس کنید.

به طور کلی برای جلوگیری از ایجاد مشکل و ایراد در پکیج های بوتان، بهتر است که این پکیج ها را به طور منظم سرویس کنید، زیرا در این صورت امکان ایجاد ایراد و خطا در پکیج بوتان به شدت کاهش پیدا می کند و علاوه بر آن، طول عمر دستگاه شما نیز افزایش پیدا می کند، زیرا سرویس کردن منظم دستگاه سبب بالا بردن راندمان پکیج نیز خواهد شد.

پکیج های بوتان جدید معمولا بسیار پیشرفته تر از پکیج های قدیمی هستند و در صورت وجود ایراد در این پکیج ها، نوع ارور بر روی دستگاه برای شما نمایش داده می شود و شما راحت تر می توانید دستگاه را عیب یابی کنید.

نحوه نمایش دادن ارورها بر روی پکیج بوتان به نوع پکیج شما بستگی دارد و در صورتی که پکیج بوتان شما از نوع دیجیتال باشد، تمامی ارورها بر روی صفحه نمایشگر پکیج برای شما نمایش داده می شوند.

در پکیج های دیجیتالی بوتان تمامی ارورها و خطاها به صورت کد، بر روی صفحه نمایش به شما نمایش داده می شوند و شما باید برای عیب یابی این پکیج ها معنی هر کد را بدانید و معمولا معنی تمام این کدها در دفترچه راهنمای پکیج بوتان نمایش داده شده است.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر کولر گازی در جنوب تهران را نیز مشاهده بکنید!

آموزش عیب یابی پکیج بوتان

انواع پکیج بوتان چیست ؟

آموزش عیب یابی پکیج بوتان پکیج های بوتان انواع مختلفی دارند و هر کدام از این پکیج ها از نظر نحوه عملکرد و همچنین میزان پیشرفته بودن با یکدیگر تفاوت هایی دارند و در این بخش از مطلب جهت آشنایی شما با پکیج های بوتان، به معرفی انواع پکیج بوتان می پردازیم.

پکیج های بوتان معمولا در چهار نوع مختلف تولید می شوند و این مدل ها شامل پکیج های بوتان دیواری بیتا، پکیج پرلا پرو مدل دیواری، پکیج پارما بوتان دیواری و پکیج پاویا بوتان می شوند و در ادامه این بخش به معرفی خصوصیات هر کدام از این پکیج ها می پردازیم.

پکیج دیواری بیتا در شمار پکیج های اقتصادی بوتان قرار می گیرد، زیرا این پکیج قیمت بسیار مناسبی دارد و از ظرفیت مناسبی نیز برخوردار است و دلیل قیمت مناسب این پکیج، این است که قطعات پکیج بیتا در کشورهای آسیایی تولید می شوند.

پکیج دیواری پرلا پرو یک پکیج دیجیتالی است و از ظرفیت بالاتری نسبت به پکیج بیتا برخوردار است و به همین دلیل از این پکیج در خانه های ویلایی بزرگ معمولا استفاده می شود و قطعات این نوع پکیج در کشور ایتالیا تولید می شوند و به همین دلیل این مدل پکیج دارای قیمت بالاتری نسبت به پکیج بیتا است.

پکیج دیواری پارما یک پکیج با ظرفیت متوسط می باشد و این پکیج دارای قطعات اروپایی است و سیستم پیشرفته تری نسبت به سایر پکیج های نام برده شده دارد و دارای سیستم عیب یابی خودکار و همچنین سیستم غیر قابل احتراق است.

پکیج دیواری پاویا در شمار به روزترین و جدیدترین پکیج های بوتان قرار می گیرد و این پکیج نیز دارای قطعات تماما اروپایی می باشد و علاوه بر سیستم عیب یابی دیجیتالی و سیستم غیر قابل احتراق، دارای سیستم تهویه هوا نیز می باشد و ظاهر بسیار شکیل و زیبایی نیز دارد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر پنل کولر گازی را نیز مشاهده بکنید!

انواع پکیج بوتان چیست ؟

معنی کد خطای پکیج بوتان

آموزش عیب یابی پکیج بوتان همانطور که گفته شد پکیج های بوتان جدید در صورت وجود ایراد از طریق کدها، ایراد موردنظر را بر روی صفحه دیجیتالی خود نمایش می دهند و به همین منظور در این بخش از مطلب به بررسی معنی ارور های پکیج بوتان می پردازیم.

یکی از خطاهایی که معمولا بر روی صفحه نمایشگر پکیج نمایش داده می شود، خطاE01 نام دارد. این خطا نشان دهنده ی مشکلات مربوط به شعله پکیج می باشد و در صورتی که شعله پکیج دچار مشکل و ایراد شود، این خطا بر روی صفحه دیجیتال نمایش داده می شود.

در صورتی که عیب یابی پکیج های بوتان با ارور یا خطای E02 نمایش داده شود، نشان دهنده ی این است که کلید تنظیم حرارت شعله پکیج بوتان دچار مشکل شده است.

اگر بر روی صفحه دیجیتال پکیج بوتان ارور E03 برای شما نشان داده شد، به این معنی است که ترموستات پکیج دچار مشکل شده است و در نتیجه بخار و دودهای زائد به درستی از پکیج خارج نمی شوند.

یکی دیگر از ارور های پکیج بوتان، ارور E04 نام دارد و این ارور معمولا در صورتی که فشار آب ورودی به پکیج کم شود، بر روی نمایشگر نمایان می شود.

معنی ارور E06 در پکیج های بوتان قطع شدن حسگر اندازه گیری دمای آب است و در صورت نمایش دادن این خطا یعنی سنسورهایی که دمای آب را در پکیج تشخیص می دهند، دچار مشکل شده اند و این ایراد معمولا تمام عملکرد پکیج را با مشکل مواجه می سازد و به سرعت باید رفع گردد.

معنی کد خطای پکیج بوتان

مشکلات رایج پکیج بوتان

آموزش عیب یابی پکیج بوتان پکیج های بوتان معمولا در صورت سرویس نشدن منظم و یا عدم نگهداری صحیح، دچار مشکلات و ایراداتی می شوند و در این بخش از مطلب به بررسی مشکلات رایج پکیج بوتان و نحوه رفع آن ها می پردازیم.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که معمولا در پکیج های بوتان به وجود می آید، مشکل در روشن شدن مشعل پکیج است. این مشکل معمولا در اثر خراب شدن سیستم جرقه زن مشعل به وجود می آید و از ایراداتی است که به سرعت می توان آن را رفع کرد.

یکی دیگر از مشکلات رایج پکیج بوتان، خراب شدن کلید حرارتی پکیج می باشد. این کلید معمولا در اثر بالا رفتن دمای مشعل پکیج خراب می شود و در صورت خرابی این کلید، امکان خاموش و روشن کردن پکیج وجود نخواهد داشت.

از دیگر مشکلات رایج پکیج بوتان می توان به خراب شدن سنسورهای نمایش دمای پکیج اشاره نمود. این سنسورها معمولا در هنگام بالا و پایین رفتن مداوم دمای آب درون لوله های پکیج دچار خرابی می شوند.

مشکلات رایج پکیج بوتان

روشن نشدن پکیج بوتان

آموزش عیب یابی پکیج بوتان روشن نشدن پکیج بوتان معمولا یکی از مشکلاتی است که به شدت برای این پکیج ها پیش می آید. در این بخش از محتوا به بررسی علت روشن نشدن پکیج می پردازیم.

در هنگام روشن نشدن پکیج بوتان به شما پیشنهاد می کنیم که با تعمیرکاران متخصص در این زمینه تماس بگیرید و پکیج را دستکاری نکنید، زیرا در این صورت احتمال خراب شدن قطعات پکیج زیاد است.

یکی از عوامل مهمی که سبب روشن نشدن پکیج بوتان می شود، عدم تشکیل شعله در پکیج و خرابی مشعل پکیج است و این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که جرقه زن به خوبی کار نکند و یا این که کلید روشن و خاموش پکیج مشکل داشته باشد.

یکی دیگر از موارد مهمی که سبب روشن نشدن پکیج بوتان می شود، خراب شدن ترموستات می باشد، زیرا در صورتی که ترموستات پکیج خراب باشد دود در محفظه پکیج جمع می شود و جمع شدن دود سبب خراب شدن سنسورها می شود و در نتیجه پکیج بوتان روشن نخواهد شد.

زمانی که پکیج بوتان در هنگام فندک زدن و یا جرقه زدن مشعل روشن نمی شود، در اولین اقدام به شما پیشنهاد می کنیم که فشار آب ورودی به پکیج را چک کنید، زیرا در مواقعی که فشار آب پایین تر از حد مجاز باشد احتمال روشن شدن پکیج بوتان بسیار کم است.

روشن نشدن پکیج بوتان

گرم نکردن آب پکیج بوتان

آموزش عیب یابی پکیج بوتان از دیگر مشکلات رایج پکیج بوتان گرم نکردن آب است. این مشکل می تواند نحوه عملکرد پکیج بوتان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و سبب گرم نشدن محیط اطراف شود و به همین دلیل در این قسمت از مطلب به بررسی علت تعمیر گرم نکردن آب پکیج بوتان می پردازیم.

معمولا اگر که آب توسط پکیج بوتان به خوبی گرم نشود، سنسورها این ارور را با یک چراغ سبز چشمک زن بر روی صفحه دیجیتال پکیج نشان می دهند و شما پس از مشاهده کردن این ارور بهتر است که با تکنسین های تعمیر پکیج تماس بگیرید تا برای تعمیر پکیج شما اقدام کنند، زیرا تعمیر نکردن به موقع پکیج های بوتان می تواند سبب به وجود آمدن مشکلات بزرگتری از جمله خرابی ترموستات و پمپ پکیج و یا مشعل و… شود.

یکی از علت های مهم گرم نکردن آب پکیج بوتان، خراب بودن درجه حرارت آب ورودی می باشد. در صورتی که سنسورهای پکیج بوتان دچار مشکل شوند به خوبی نمی توانند دمای آب وارد شده به لوله های پکیج را تشخیص دهند و در نتیجه دستور گرم کردن آب داده نمی شود و آب درون لوله های پکیج سرد می ماند.

بی توجه بودن به مشکلات و ایرادات به وجود آمده برای پکیج بوتان می تواند خسارت های مالی و جانی متعددی را در پیش داشته باشد و اگر مشکل این پکیج ها جدی باشد مانند مشکلات نشتی لوله پکیج یا تجمع دود و… پکیج می تواند به طور کامل خراب شود و دیگر قابل تعمیر نباشد.

گرم نکردن آب پکیج بوتان

سروصدای زیادی پکیج بوتان

آموزش عیب یابی پکیج بوتان پکیج بوتان ممکن است که پس از حدود دو سال کار کردن مداوم و سرویس نشدن، دچار سر و صدا شود و ایجاد سر و صدا توسط پکیج بوتان معمولا دلایل مختلفی دارد و در این قسمت به بررسی علت سرویس صدای زیاد پکیج بوتان می پردازیم.

یکی از علت هایی که ممکن است سبب ایجاد سر و صدا در پکیج بوتان شود، خاموش شدن ناگهانی مشعل و یا شعله پکیج است و در چنین مواردی به علت این که جریان برق در پکیج دچار اختلال می شود و ممکن است که شیرهای ورودی آب نیز آسیب ببینند، احتمال ایجاد سر و صدا در این پکیج ها زیاد است.

یکی دیگر از عللی که سبب به وجود آمدن صدا در پکیج بوتان می شود، پایین بودن فشار آب است، زیرا پایین بودن فشار آب سبب ایجاد تجمع هوا در لوله های پکیج می شود و تجمع هوا در لوله ها سبب ایجاد سر و صدا در پکیج بوتان می گردد.

از دیگر موارد تاثیرگذار در ایجاد سر و صدا در پکیج های بوتان می توان به اشکال در کارکرد فن اشاره کرد. در صورتی که فن در پکیج بوتان به خوبی کار نکند، گاز و بخار آب درون سیستم پکیج باقی می ماند و سبب ایجاد سر و صدا می شود.

پوسیده بودن لوله های ورودی آب و ایجاد شکستگی در لوله های پکیج نیز می تواند باعث سر و صدا در پکیج بوتان شود و به شما توصیه می شود که در هنگام مشاهده سر و صدا در پکیج های بوتان از تعمیر خودسرانه پکیج پرهیز نمایید.

سروصدای زیادی پکیج بوتان

روشن نشدن پکیج بوتان

آموزش عیب یابی پکیج بوتان همانطور که در سایر بخش های مطلب توضیح داده شد، خراب شدن پکیج بوتان علل و دلایل مختلفی دارد و در صورت مشاهده کردن هر کدام از این ایرادات، شما باید با تکنسین های متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا پکیج را تعمیر و ایراد یابی کنید، اما در این بخش از مطلب برای آشنایی بیشتر شما با مشکلات پکیج بوتان و آشنایی با روش های تعمیر پکیج بوتان، مهم ترین ایراداتی را که معمولا برای این پکیج ها به وجود می آید، بررسی می کنیم.

یکی از مهم ترین ایرادات پکیج بوتان، سیم کشی نامناسب پکیج ها در هنگام نصب و یا اتصال نادرست لوله ها به یکدیگر و همچنین نقص در سنسورهای پکیج است . موارد گفته شده ایراداتی هستند که عملکرد کلی پکیج را تحت تاثیر قرار می دهند و به همین دلیل به سرعت باید در جهت تعمیر پکیج بوتان و رفع کردن این ایرادات اقدام نمود.

یکی دیگر از مشکلات و ایرادات پکیج بوتان روشن و خاموش شدن مداوم و پشت سر هم پکیج می باشد. این مشکل معمولا در هنگام پایین آمدن ظرفیت لوله های پکیج به وجود می آید و به سرعت باید برطرف گردد.

از دیگر مشکلاتی که در هنگام به وجود آمدن آن ها باید در صدد تعمیر پکیج بوتان باشید، می توان به کم بودن ارتفاع شعله در هنگام روشن کردن مشعل اشاره کرد. معمولا این مشکل در هنگام جرم گرفتن مشعل به وجود می آید و پس از سرویس کردن مشعل رفع می گردد.

تعمیر پکیج بوتان معمولا توسط تعمیرکاران و تکنسین های متخصص در این زمینه و در محیط خانه شما صورت می گیرد و در صورتی که به موقع برای عیب یابی و تعمیر پکیج های بوتان اقدام کنید، هزینه لازم برای تعمیر هزینه بسیار پایین خواهد بود.